Atom Trefl przegrywa w trzech setach. Muszynianka o krok od tytułu

Piotr Wiśniewski
Grzegorz Mehring
Wydawało się, iż po sobotnim bardzo wyrównanym pojedynku, w którym zawodniczki Atomu Trefl Sopot były bliskie zwycięstwa, również w niedzielę postawią "Mineralnym" wysokie wymagania. Tymczasem zespół z Muszyny nadspodziewanie łatwo uporał się z sopociankami, wygrywając w trzech setach, kolejno do 13, 22 i 18. Tylko jedna wygrana dzieli Muszyniankę od mistrzostwa Polski. Teraz jednak rywalizacja przenosi się do Trójmiasta.

Z Atomówek najwyraźniej uszło powietrze po sobotniej porażce. W niedzielę gospodynie łatwo wygrały w trzech setach i są już tylko o krok od mistrzostwa Polski. Jeszcze na początku meczu, a dokładnie na pierwszej przerwie technicznej Muszynianka prowadziła jedynie dwoma punktami - 8:6. Niestety dla sopocianek potem było już tylko gorzej. Znakomicie grały liderki zespołu z Muszyny. Gospodynie raz po raz skutecznie obijały sopocki blok, powiększając przewagę. Podopieczne Bogdana Serwińskiego prowadziły już 19:10 i zapowiadało się na łatwe ich zwycięstwo. Tak też w rzeczywistości było. Atom Trefl zdobył w pierwszym secie zaledwie 13 punktów.

W kolejnej partii to Atomówki początkowo nadawały ton grze. Skuteczne ataki Navarro-Fernandez, Olgi Fatiejewej i Doroty Świeniewicz dało im prowadzenie 8:5. Team Alessandro Chiappiniego szedł za ciosem. Wszystko zdawało się przebiegać po myśli Atomu, zwłaszcza gdy te w pewnym momencie wygrywały 18:12. Niestety długi okres przestoju sopocianek sprawił, iż rywalki doprowadziły do remisu 20:20. Skuteczna pogoń „Mineralnych” dodała im skrzydeł, a w konsekwencji wygraną w drugim secie 25:22.

Trzeci set od dwóch asów serwisowych rozpoczęła późniejsza MVP spotkania - Milena Sadurek. Tak udany początek gospodyń najwyraźniej rozłościł sopocki zespół. Sprawy w swoje ręce wzięła Dorota Świeniewicz, która poderwała koleżanki do walki. Niestety dobry okres gdy Atomówek nie trwał długo. Po pierwszej przerwie technicznej Muszynianka oskoczyła na kolejne punkty i prowadziła 10:5. Jak się okazało był to gwóźdź do trumny Atomówek, które rozgrywały słaby mecz. Mineralne odjechały na 18:8 i zmierzały do drugiego zwycięstwa w finale. Atom na chwilę się jednak poderwał, ale wystarczyło to do ugrania 18 „oczek”.

Do Trójmiasta zespół z Muszyny jedzie więc z bagażem dwóch zwycięstw i świadomością, że tylko jedna wygrana dzieli ich od złotego medalu.

Muszynianka Muszyna - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:22, 25:18)

Bank BPS Muszyna: Katarzyna Gajgał, Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Kaczor, Milena Sadurek, Aleksandra Jagieło, Debby Stam-Pilon, Mariola Zenik (libero) oraz Caroline Wensink, Klaudia Kaczorowska, Magdalena Piątek, Agnieszka Śrutowska, Kinga Kasprzak.

Atom Trefl: Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik, Kinga Maculewicz, Amaranta Navarro Fernandez, Olga Fatiejewa, Neriman Ozsoy, Paulina Maj (libero) oraz Ewelina Sieczka, Magdalena Śliwa, Eleonora Dziękiewicz, Natalia Nuszel.

MVP: Milena Sadurek (Bank BPS Muszyna)

Stan rywalizacji: 2:0 dla Bank BPS Muszyna.