18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni

Informacja prasowa
Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni
Laureaci Akademii Przyjaciół Pszczół wyłonieni
Szkoła z województwa pomorskiego pokonała ponad 2 500 zgłoszonych placówek. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Garczegorzu otrzymała wyróżnienie, nagrodą były przybory szkolne i pomoce naukowe programu ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Zadaniem konkursowym była realizacja zajęć edukacyjnych oraz opracowanie najciekawszych sposobów samodzielnej i realnej pomocy i ochrony zagrożonych wyginięciem tych pożytecznych owadów jakimi są zapylacze!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Garczegorzu w ramach działań uczestniczyli w lekcjach podczas, których zapoznali się z rodzajami pszczół ich budową, rozwojem oraz zadaniami jakie pszczoły pełnią w ulu. Przy pomocy prezentacji multimedialnej dzieci poznały rośliny miododajne oraz obejrzały film pt. Życie pszczoły. Swoją wiedzę zdobywali nie tylko w trakcie lekcji, ale również w czasie budowy domków dla dziko żyjących pszczół i spotkania z pszczelarzem w pasiece. Na spotkaniu mogli zakładać strój pszczelarza, zapoznać się z budową ula, działaniem podkurzacza oraz wirówki. Kolejnym działaniem było posadzenie 100 drzew miododajnych. W prace zaangażowali się również rodzice uczniów. Podsumowaniem działań wspierających ochronę pszczół był DZIEŃ PSZCZOŁY z udziałem wielu zaproszonych gości, Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska, przedstawicieli Rady Rodziców, sołtysa i prezesa Wojewódzkiego Związku Pszczelarskiego, który opowiedział o znaczeniu pszczół.

Organizatorem konkursu są Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. wraz z partnerem merytorycznym Fundacją Nasza Ziemia. Konkurs skierowany był do placówek edukacyjnych w całej Polsce i miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy na temat pszczołowatych i ekosystemów, w jakich występują.

Placówki biorące udział w konkursie wykazały się duża pomysłowością, ich działania wychodziły poza obszar szkół, angażując w swoje działania różnego rodzaju instytucje, czy społeczność lokalną. Jury, złożone z przedstawicieli Zakładów Tłuszczowych Kruszwica wyłoniło najlepsze prace, biorąc pod uwagę m.in.
• Kreatywność prezentowanych działań i realizowanych aktywności
• Wiedzę przekazaną uczestnikom Akademii Przyjaciół Pszczół poprzez realne działania
• Estetykę pracy
• Zaangażowanie dzieci oraz placówki i okolic
• Realne działania na rzecz ochrony pszczół

***
Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek.
Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem masowo ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.
Program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory:
- ponad 30 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
- blisko 2 500 dzieci uczestniczyło w organizowanych w ramach Akademii pszczelich zajęciach wakacyjnych w 2013 r.,
- w sumie dzieci w wakacje spędziły ponad 800 godzin, poznając pszczeli świat,
- zorganizowaliśmy Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto