Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:3. Cani katem gdańszczan

Tomasz Bołt
Popis w drugim meczu z rzędu dał dzisiaj Edgar Cani. Napastnik Polonii Warszawa w pojedynkę pogrążył Lechię Gdańsk, w efekcie czego Czarne Koszule wygrały 3:1 i awansowały na trzecie miejsce w tabeli, gdzie pozostaną przynajmniej do następnej kolejki.

Drużyny rozpoczęły w następujących składach:

LECHIA:Pawłowski - Janicki, Vucko, Kożans, Andriuskievicius - Surma, Pietrowski - Deleu, Traore, Wiśniewski - Dawidowski

POLONIA:Gliwa - Tosik, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Sultes, Trałka, Jodłowiec, Bruno - Jeż - Cani

Rafał Ulatowski, trener Lechii, przychodząc do Gdańska mówił że musi zmienić styl gry zespołu. W drużynie biało-zielonych długo dobrze funkcjonował system 4-3-3, ale już wszyscy w Polsce wiedzieli, że Lechia tak właśnie gra. I co zrobił Ulatowski? Ustawił zespół właśnie w takim systemie.

Inna sprawa, że Lechia nie istniała na boisku. Józef Wojciechowski, właściciel Polonii, który ponoć jest zainteresowany odkupieniem pakietu większościowego akcji od Andrzeja Kuchara, mógł się przekonać jak słaba drużyna jest w Gdańsku. W 9. minucie po dośrodkowaniu Tomasza Jodłowca głową gola dla Polonii strzelił Edgar Cani. Pięć minut później, tym razem po podaniu Pavla Sultesa, Albańczyk ponownie posłał piłkę do siatki.

Cani i Sultes mieli kolejne okazje, a rafał Janicki wybijał piłkę z pustej bramki. Lechia zdobyła kontaktowego gola, a po podaniu Josipa Tadicia celnym strzałem popisał się Abdou Razack Traore. Goście ze stolicy szybko jednak opanowali sytuację i jeszcze przed przerwą Cani strzelił trzeciego gola. 3:1 dla Polonii i dla gdańszczan to był najniższy wymiar kary.

W drugiej połowie Lechia była bezradna, a goście kontrolowali mecz i mogli strzelić kolejne bramki.

Gole: Traore 37' - Çani 9', 14', 43'

Żółte kartki: Wiśniewski - Bruno