LOTOS Trefl Gdańsk przegrał z ZAKS-ą Kędzierzyn Koźle [zdjęcia]

Emilia A. Wylandowska
W miniony weekend zespoły siatkarskiej PlusLigi rozegrały drugą kolejkę spotkań. Grający na własnym boisku LOTOS Trefl uległ siatkarzom ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle 0:3 (18:25, 18:25, 28:30).

W dwóch pierwszych setach Żółto-czarni gonili gości, którzy odskoczyli na kilka punktów, zachowując bezpieczny dystans. Jednak siarkarze LOTOSu przegrali je dwa razy do osiemnastu.

Podopieczni trenera Dariusza Luksa podjęli walkę dopiero w trzecim secie. Gdańszczanie zdobyli już na początku sporą przewagę prowadząc 12:6, po czym ZAKSA doprowadziła niemal do wyrównania. Gospodarze jednak nie poddali się - wygrywając kolejne akcje znów zdobyli prowadzenie, tym razem siedmiopunktowe (20:13) i gdy wydawało się, że wynik seta jest już przesądzony, siatkarze z Kędzierzyna pokazali, że wszystko jest możliwe. Nie tylko nadrobili straty, ale po bardzo emocjonującej końcówce pokonali LOTOS Trefl wygrywając całe spotkanie 3:0.

Wyniki pozostałych spotkań 2. kolejki:

• Asseco Resovia Rzeszów vs PGE Skra Bełchatów 3:2 (22:25, 25:20, 16:25, 25:21, 15:11),
  • Indykpol AZS Olsztyn vs Wkręt-met AZS Częstochowa 3:0 (25:18, 25:23, 25:19),
  • AZS Politechnika Warszawska vs Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:18, 25:18, 21:25, 25:23),
  • Effector Kielce vs Delecta Bydgoszcz 1:3 (15:25, 25:23, 22:25, 22:25).

Po dwóch kolejkach tabelę sezonu 2012/2013 otwierają Delecta Bydgoszcz i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (po 6 punktów), zaś zamykają ją Effector Kielce, Wkręt-met AZS Częstochowa i LOTOS Trefl Gdańsk, pozostające jak na razie z zerowym kontem punktowym.

Kolejne spotkanie w Trójmieście już 28 października. LOTOS Trefl gościć będzie Delectę Bydgoszcz, tym razem w Hali 100-lecia.