Niemcy - Polska 1:0

(stan)
Piłkarska reprezentacja Polski w dramatycznych okolicznościach przegrała z Niemcami 0:1 (0:0) w drugim swoim występie na piłkarskich mistrzostwach świata.

Piłkarska reprezentacja Polski w dramatycznych okolicznościach przegrała z Niemcami 0:1 (0:0) w drugim swoim występie na piłkarskich mistrzostwach świata. Zwycięskiego gola dla gospodarzy mundialu strzelił w 92 minucie Oliver Neuville.
Żal, że biało-czerwoni nie zagrali tak dobrze w spotkaniu z Ekwadorem, bo pewnie dzisiaj piłkarze i kibice byliby w zupełnie innych nastrojach. Polacy grali dobrze, walczyli o każdą piłkę. Niemcy mieli więcej sytuacji były one znacznie groźniejsze, ale świetnie spisywał się w bramce Artur Boruc. Dramat naszej reprezentacji zaczął się w 75 minucie kiedy to czerwoną kartą ukarany został Radosław Sobolewski. Od tego momencie przewaga Niemców zrobiła się bardzo duża. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Dariusz Dudka nie upilnował Davida Odonkora, który zagrał piłkę w pole karne i Neuville zdobył zwycięskiego gola dla gospodarzy.

Niemcy - Polska 1:0 (0:0)

Bramka - Oliver Neuville (90+2)
Żółte kartki: Michael Ballack, David Odonkor, Christoph Metzelder - Jacek Krzynówek, Radosław Sobolewski
Czerwona karta - Radosław Sobolewski (Polska, 75)
Sędzia: Luis Medina Cantalejo (Hiszpania)
Niemcy: Jens Lehmann - Arne Friedrich (64 min. - David Odonkor), Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm - Bernd Schneider, Torsten Frings, Michael Ballack, Bastian Schweinsteiger (77 min. - Tim Borowski) - Miroslav Klose, Lukas Podolski (71 min. - Oliver Nueville)
Polska: Artur Boruc - Marcin Baszczyński, Bartosz Bosacki, Jacek Bąk, Michał Żewłakow (83 min. - Dariusz Dudka) - Ireneusz Jeleń (90 min. - Paweł Brożek), Arkadiusz Radomski, Radosław Sobolewski, Jacek Krzynówek (77 min. - Mariusz Lewandowski) - Euzebiusz Smolarek, Maciej Żurawski