Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Radni PiS złożą poprawki do budżetu Miasta Gdańska na 2024 rok

MM
Urząd Miejski w Gdańsku
Urząd Miejski w Gdańsku Przemek Świderski/Polska Press
Radni PiS złożą poprawki do budżetu miasta Gdańska na 2024 rok na kwotę około 20 milionów złotych - zapowiedzieli lokalni politycy PiS podczas konferencji prasowej w Gdańsku.

Radni PiS w Radzie Miasta Gdańska zwołali w piątek konferencję prasową, na której zapowiedzieli złożenie poprawek do budżetu Gdańska na 2024 r. W briefingu wzięli m.in. udział Kazimierz Koralewski, Przemysław Majewski oraz Andrzej Skiba.

PiS proponuje zmiany w budżecie Gdańska

Koralewski zapowiedział, że klub PiS przedstawi 34 propozycje zmian na kwotę ok. 20 mln zł.

Radny Majewski stwierdził, że na najbliższej sesji budżetowej, 14 grudnia, radni PiS chcą złożyć pakiet poprawek i "to są konkretne rzeczy, które można wprowadzić od zaraz do budżetu" - mówił Majewski.

- Nie wymyślamy jakichś kwot z kosmosu, a po prostu przesuwamy wydatki, które naszym zdaniem nie są priorytetowe, na to, co dla mieszkańców jest najważniejsze - powiedział Majewski i dodał, że zdaniem radnych PiS 8,5 mln zł powinno być przeznaczone na komunikację miejską i remonty dróg, 3 mln zł na utrzymanie zasobu komunalnego, 2,5 mln zł - na edukację, a kolejne 2,5 mln zł na ochronę zieleni i dbałość o zwierzęta w gdańskim schronisku. Dodał, że ma nadzieję, że te poprawki zostaną uwzględnione przez władze Gdańska i rządzącą miastem koalicję.

Radny Skiba powiedział, że władze Gdańska i innych miast powinny patrzeć na każdą wydaną złotówkę i podkreślił, że przyszły rok będzie rokiem wyborczym, a władze Gdańska inwestują w promocję pani Aleksandry Dulkiewicz. - My proponujemy promowanie aktywności obywateli i ważnych celów społecznych - stwierdził Skiba i podkreślił, żeby pieniądze służyły ważnym celom społecznym, a nie promocji, czy propagandzie urzędu miasta.

Aleksandra Dulkiewicz: Nie jest to budżet marzeń, ale jest bezpieczny

- To nie jest budżet marzeń, ale budżet jest bardzo bezpieczny i z perspektywy miasta lepszy niż obecny. Po raz pierwszy od trzech lat mamy nadwyżkę operacyjną - mówiła prezydent Gdańska podczas składania projektu budżetu 15 listopada.

Nadwyżka operacyjna w Gdańsku wyniesie 31 mln zł. Jest to różnica między dochodami a wydatkami.

- Pierwszy raz od trzech lat mamy budżet z nadwyżką operacyjną, jest to zdrowy budżet. Na pojawienie się tej nadwyżki wpływ miało wiele czynników m.in. odbicie dochodów z PIT, w tym rozliczenie za 2022 rok - mówiła Izabela Kuś, skarbnik miasta.

O szczegółach projektu gdańskiego budżetu na przyszły rok pisaliśmy TUTAJ.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: „Wojna cenowa” sklepów. Ile sklepy na tym zarabiają?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Radni PiS złożą poprawki do budżetu Miasta Gdańska na 2024 rok - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto