Seahawks Gdynia wracają zwycięzcy z Bielawy 26:6

Arek Gancarz
Takie udane akcje punktowe zanotowali Seahawks Gdynia w Bielawie. Oby z Tigers'ami było równie efektownie i efektywnie. Arek Gancarz
Niesamowita seria trzech przyłożeń Seahawks w drugiej tercji spotkania z Owls w Bielawie zapewniła gdynianom upragnione zwycięstwo w 6. kolejce ligi PLFA I. Żółto-czarni przerwali serię trzech porażek z rzędu i awansowali na 5 pozycję w tabeli. W niedzielę 28 maja arcyważne spotkanie Seahawks z Dom-Bud Kraków Tigers na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

Bielawa Owls - Seahawks Gdynia 6:26 (6:7, 0:19, 0:0, 0:0)
Zdobycze punktowe

- I kwarta
0:7 - przyłożenie Petera Plesy po 70-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko),
6:7 - przyłożenie Benjamina Jonesa po 36-jardowej akcji biegowej,
- II kwarta
6:13 - przyłożenie Gawła Pilachowskiego po 1-jardowej akcji biegowej,
6:19 - przyłożenie Petera Plesy po 40-jardowej akcji po podaniu Luke’a Zetazate,
6:26 - przyłożenie Jakuba Maleckiego po 25-jardowej akcji powrotnej po przechwycie (podwyższenie za jeden punkt Maciej Siemaszko).

Pierwsza kwarta sąsiadów z tabeli (przed spotkaniem Owls - 5, Seahawks - 6) nie zapowiadała takiego zakończenia meczu. Co prawda pierwsi na prowadzenie wyszli goście po 70(!)-jardowej akcji Petera Plesy z podania Luka Zetazate i podwyższeniu Macieja Siemaszki, ale gospodarze szybko odpowiedzieli przyłożeniem.

O końcowym rezultacie, jak się okazało, zdecydowała druga kwarta. W niej Seahawks dali popis swojej ofensywy jednocześnie imponując defensywą. Zdobyli 19 punktów nie tracąc żadnego.

Skuteczne ataki gdynian kończyli RB (running back) Gaweł Pilachowski po wprowadzeniu piłki w pole punktowe z odległości 1-jarda, a także po raz kolejny kanadyjczyk Plesa z podania swojego rodaka, a zarazem pierwszego QB drużyny - Luke’a Zetazate. Ozdobą kwarty i całego meczu była akcja defensora Jastrzębi - Jakuba Małeckiego, który najpierw popisał się fantastycznym przechwytem podania rozgrywającego Owls - Mateusza Morasza, a następnie przebiegając 25-jardów zaliczył czwarty touchdown dla zespołu.

Druga połowa chociaż zakończyła się zerowymi zdobyczami punktowymi, obfitowała w ciekawe akcje ataku i obrony - szczególnie bliscy przyłożeń (trzykrotnie) byli Seahawks.

To zwycięstwo odbudowało morale gdyńskiej drużyny. Jest to o tyle ważne, że w niedzielę o godz. 17 Seahawks spotkają się z walczącą z nimi o play-off'y drużyną Tigers (wygrali ostatni mecz z Lowlanders 32:16). Dobre nastroje przy braku większych pomeczowych urazów będą głównymi atutami Jastrzębi w najbliższym, domowym spotkaniu na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni. Ich przeciwnikiem będzie wspomniana drużyna Tygrysów z Krakowa.