T-Mobile Ekstraklasa: ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk 0:0

O godz. 18 Biało-zieloni zagrają na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Zapraszamy do relacji na żywo z tego meczu!

Niestety, drugi mecz i druga porażka Lechii Gdańsk. Mimo iż Biało-zieloni grali z zespołem, który nawet nie miał okazji przepracować całej zimy, to i tak nie udało sie wygrać. Lechia momentami przeważały, ale to samo można powiedzieć o gospodarzach. Jakaś liczył na przynajmniej cztery punkty w dwóch pierwszych meczach, ale udało sie zdobyć tylko dwa. Walka o utrzymanie gdańszczan trwa.
Wiosną na PGE Arenie padł bezbramkowy remis (czytaj relację i zobacz zdjęcia kibiców).

Bramki:
Żółte kartki: Andruskevicius, Wiśniewski.
Czerwona kartka: Andruskevicius (za dwie żółte).

90'+3 Ostatni gwizdek sędziego w tym meczu. Lechia może mówić o sporym szczęściu, gdyż ŁKS miał w drugiej połowie kilka dobrych sytuacji.
90'+1 Dobra akcja Mięciela, ale napastnik ŁKS był na spalonym.
87' Ni to strzał, ni dośrodkowanie Bonina o centymetry mija bramkę Lechii...
84' Wrzutka z prawej strony Bonina, z piątego metra głową uderza Mięciel, jego strzał na linii bramkowej broni Pawłowski. Najlepsza okazja meczu jak na razie. Lechia musi się opierać coraz śmielszym atakom gospodarzy.
83' Z prawego skrzydła dośrodkował Sasin, ale do piłki nie doszedł Mięciel.
81' Dobra sytuacja gospodarzy, ale strzał zza pola karnego został zablokowany przez obrońców Lechiii.
78' Po starciu z Mięcielem ucierpiał Janicki. Na szczęście gdański obrońca wyjdzie z tego cało.
74' Doskonała akcja Wiśniewskiego, który zacentrował do Traore, ale ten nie sięgnął piłki. To znaczy sięgnął, ale ręką, za co dostał żółtą kartkę.
72' Świetny strzał zza pola karnego Łobodzińskiego. Piłka minęła bramkę Pawłowskiego o kilka centymetrów.
67' Dobra centra ŁKS w pole karne, ale dobre zachowanie obrońców Lechii. Sytuacja zażegnana.
66' Świetna centra Deleu i sprzed pola karnego strzelał Bajić. Niestety piłka poleciała nad bramką...
59' ŁKS nie może sforsować defensywy Lechii. Natomiast kontrataki gdańszczan wyglądają obiecująco, lecz niewiele z nich wynika...
55' Świetna sytuacja Traore, niestety strzał z prawej strony został zablokowany. Lechia się nie poddaje.
50' Dobra sytuacja ŁKS, ale zamieszanie nie zostało wykorzystane. Drużyna gospodarzy jednak ciagle naciska.
46' Zaczynamy drugą połowę, czy Lechia zdobędzie punkty grając w osłabieniu?

45+1' Koniec pierwszej połowy. ŁKS słaby, Lechia słaba. Zanosi się na bezbramkowy remis.
39' Czerwona kartka dla Andruskeviciusa! Bardzo głupi faul w środku boiska i Litwin dostał drugą żółtą kartkę... Będzie ciężko w dziesięciu.
37' Szansę miał ŁKS, ale na raty obronił Pawłowski. W odpowiedzi Lechia i po dobrej wrzutce Wilka uprzedził obrońca.
36' Głupi faul Wiśniewskiego i zasłużona żołta kartka. Wcześniej Wiśnia zanotował równie głupią stratę.
32' Znowu kilka minut przestoju.
29' Bardzo dobre klika minut Lechii. Wreszcie! Biało-zieloni przycisnęli kilka razy i były szanse na gola. Jedną z nich zmarnował Deleu, wcześniej zablokowani Traore i Grzelczak.
25' Lechia trochę wali głową w mur...
20' Trzeba przyznać, że ŁKS radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Lechia nie ma dziś zbyt wielu pomysłów na rozmontowanie obrony łodzian.
15' Druga ciekawa akcja Lechii. Traore z Grzelczakiem kombinacyjnie, ale strzał Wiśniewskiego nad bramką. To mogło się podobać.
8' Pierwszy strzał Lechii, ale tragicznie słaby. Autor - Piotr Wiśniewski.
7' Wrzutka Iwańskiego i błąd Pawłowskiego, ale nikt tego nie wykorzystał.
5' Żółta kartka dla Andruskeviciusa.
3' Zespoły badają siły przeciwnika i jeszcze żaden nie zaatakował na 100 procent.
1' Zaczynamy!
0'
Znamy skład Lechii: Pawłowski - Deleu, Kożans, Janicki, Andruskevicius - Surma, Bajić - Wiśniewski, Traore, Wilk - Grzelczak.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

ŁKS Łódź: Wyparło - Gieraga, Łabędzki, Klepczarek, Gercaliu - Laizans, Łobodziński, Iwański, Saganowski, Szczot - Mięciel.

Lechia Gdańsk:

ŁKS Łódź - Lechia Gdańsk na żywo w telewizji. Transmisja telewizyjna na żywo meczu ŁKS - Lechia