Lechia tylko zremisowała z ŁKS

Mimo momentami bardzo dobrej gry w drugiej połowie, Lechia ...
Mimo momentami bardzo dobrej gry w drugiej połowie, Lechia ... Michał Parzuchowski
Mimo momentami bardzo dobrej gry w drugiej połowie, Lechia Gdańsk tylko zremisowała 0:0 z ŁKS-em Łódź.

Biało-zieloni w pierwszej połowie grali źle, często się mylili, brakowało pomysłu na grę. I tyle w zasadzie można napisać o tym co działo się w pierwszych 45 minutach.

W drugiej odsłonie gra Lechii zmieniła się jak za dotknięciem magicznej różdżki. Piłkarze Kafarskiego przeprowadzili niezliczoną liczbę ataków, ale za każdym razem czegoś brakowało - skuteczności, dokładności lub szczęścia.

Owszem, akcje się zazębiały, momentami Lechia grała jak za swoich najlepszych czasów w zeszłym sezonie. Jednak liczy się wynik i fakt, że po ostatnim gwizdku z trybun rozległ się przeraźliwy gwizd... Choć nie świadczy to najlepiej o gdańskich kibicach, a gwizd szybko zamienił się w słowa otuchy, to trener Kafarski powinien zastanowić się dlaczego fani tak zareagowali.

Lechia Gdańsk

ŁKS Łódź

0:0

Bramki:
Żółte kartki: Deleu, Wiśniewski, Janicki.
4. kolejka
Bramki:
Żółte kartki: Saganowski, Kłus.

90+4' Koniec meczu!
90'
Sazankou głową obok okienka bramki ŁKS-u.
89' Lechia nadal naciera, ale cały czas bez efektu bramkowego. Sfrustrowani kibice zaczynają krzyczeć "Ku*wa mać, Lechia grać"...
84' Smoliński za Mięciela.
84' Ależ sytuacja Sazankou'a... Po świetnym zagraniu Machaja miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale uderzył nad poprzeczką.
82' Za Bensona Dawidowski. Benson dziś może 2-3 udane zagrania, generalnie średni występ.
78' Pruchnik za Romańczuka.
76' Wiśniewski z dystansu, Benson ze skrzydła, Sazankou walczy z trzema - druga połowa to dosłownie atak za atakiem Lechii Gdańsk.
75' Za Pawła Nowaka wchodzi Marcin Pietrowski. Nowak nie grał źle, alezmarnowane sytuacje podbramkowe bardzo obniżają jego ocenę.
74' Tomasz Nowak za Macieja Bykowskiego.
73' Benson na głowę Sazankou'a, ale minimalnie za wysoko.
69' Skrzydłem popędził Benson, ale po minięciu jednego zawodnika nie zdążył już na zamach wziąć drugiego i tylko róg.
66' Zmiana w drużynie Lechii Gdańsk. Za Lukjanovsa wchodzi Sazankou. Może dziś wreszcie wypali talent Białorusina?
65' Mięciel znów z woleja, ale tym razem też niecelnie, tyle że niewiele brakowało. W odpowiedzi Nowak nie wykorzystał sytuacji sam na sam!
63' Luuuuukjanooovs, ale obok bramki. Ładny strzał zza pola karnego.
62' W odpowiedzi Mięciel uderzył z woleja, ale wysoko nad bramką Pierwszy strzał ŁKS-u w drugiej połowie.
57'
Bardzo blisko był Paweł Nowak, ale trochę zabrakło, by pomocnik doszedł do centry Lukjanovsa.
55' Pierwsze 10 min. to zdecydowana przewaga Lechii, bramka zaczyna wisieć w powietrzu.
52' Machaj z ponad 30. metra! Bramkarz ŁKS-u miał duże kłopoty.
50' I doping blisko 23 tys. osób na PGE Arenie Gdańsk:
49' O to chodzi! Ładna i przede wszystkim składna akcja Lechii i ogromne szczęście ŁKS-u, bo Lechia miała dwie stuprocentowe sytuacje.
46' Zaczynamy drugą połowę meczu!
46' 22 tys. 624 osoby
zasiadły dziś na trybunach. Trzeba przyznać, że jak na poniedziałek i słabą klasę przeciwników, to wynik jest bardzo dobry.
45+1' Lechia do przerwy remisuje 0:0 z ŁKS-em Łódź. Gdańszczanie szczególnie pod koniec pierwszej części wyglądali lepiej niż łodzianie, ale brakowało pomysłu na rozegranie akcji. Oby w przerwie Tomasz Kafarski wstrząsnął zespołem, bo ŁKS jest zdecydowanie do ogrania.
40' Najpierw szarżował Benson, a chwilę później Lukjanovs nieczysto uderzył w piłkę i strzelił obok bramki.
34' Benson świetnie się złożył w polu karnym, ale obrońca był szybszy i wybił piłkę ciemnoskóremu napastnikowi.
33' Znów Wiśniewski i znów brakowało centymetrów, akcje Lechii są coraz groźniejsze.
31' Wiśniewski pada w polu karnym, ale sędzia nie pokazuje na jedenasty metr.
27' Wiśniewskiiiii, ale po rykoszecie tylko róg.
26' Wreszcie ciekawa akcja Lechii. Wiśniewski prostopadle do Lukjanovsa, ten do tył do Surmy, który celował w okieno, ale pomyslił się dosłownie o centymetry.
24' Pierwsze gwizdy w kierunku gdańszczan. Lukjanovs mógł zacząć szybką kontrę, ale podał do tyłu.
http://gfx.mmka.pl/newsph/259128/203788.0.jpg?noCache=125294374300023' Lukjanovs źle przyjmuje i traci piłkę, chwilę później Kaczmarek jest już przed polem karnym Lechii, jednak obrońcę ŁKS-u powstrzymał Deleu. Niestety nieprzepisowo, za co dostał żłótą kartkę.
22' Hajrapetjan z rożnego i Vućko był bardzo blisko, ale szybszy bramkarz ŁKS.
20' 20 minut za nami, tymczasem na boisku bez goli. Ba, nawet bez jednej dobrej okazji. Warto przy okazji przypomnieć, że w drużynie z Łodzi gra dwóch były piłkarzy Lechii - Marcin Mięciel i Marcin Kaczmarek.
16' Oba zespoły grają bardzo asekuracyjnie, nikt nie chce się odsłonić pierwszy.
http://gfx.mmka.pl/newsph/259128/203788.0.jpg?noCache=125294374300010' Efektowna szarża Bensona, którą metr przed polem karnym kończy faulem Kłus. Piłkarz ŁKS dostaje za to przewinienie żółtą kartkę. Niestety Lechia w kiepskim stylu zmarnowała szansę.
7 ' Znów ŁKS z wolnego, ale nad bramką. Strzelał Kłus.
3' ŁKS: Velimirović - Stefańczyk, Łabędzki, Klepczarek, Kaczmarek - Kłus, Romańczuk, Szałachowski - Saganowski, Bykowski, Mięciel.
Lechia: Małkowski - Deleu, Vućko, Janicki, Hairapetjan - Surma, Machaj, Nowak - Wiśniewski, Benson, Lukjanos.
3' Pierwsza groźna akcja ŁKS, ale po wolnym piłkę z pola karnego wybijają Lechiści.
1' Zaczęli!
0'
Za chwilę początek i podamy składy obu zespołów.
0' Ostatni mecz z ŁKS-em Lechia zagrała w październiku w Pucharze Polski. Gdańszczanie wygrali po karnych 3:1.
0' Mecz rozpocznie się o godz. 18.30. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live!

Widzów: 22 tys. 624

Sędziuje: Radosław Trochimiuk (Ostrołęka).