VBW Clima GTK Gdynia - SMS II PZKosz. Warszawa 85:44

(Bed)
Gdyńskie koszykarki we wczorajszym spotkaniu nie miały problemów z pokonaniem rywalek. Fot. Robert Kwiatek
Nie miały problemów z odniesieniem kolejnego zwycięstwa I-ligowe koszykarki VBW Clima GTK Gdynia. Podopieczne Mirosława Orczyka pokonały na własnym parkiecie SMS II Warszawa 85:44 (17:10, 23:17, 22:9, 23:8).

Lepiej to spotkanie rozpoczęły warszawianki, które po kilku minutach prowadziły najpierw 2:0, a później 4:2. Pierwsze prowadzenie podopieczne trenera Orczyka objęły dopiero w 6 min, kiedy to po rzucie Joanny Górzyńskiej wygrywały 6:4. Od tego momentu gdynianki kontrolowały już przebieg wydarzeń na parkiecie. W pierwszej kwarcie aż 13 spośród 17 pkt zdobył duet Górzyńska-Navoikova.

Tymczasem w pierwszych dwóch minutach młodziutkie koszykarki SMS nie potrafiły oszukać obrony miejscowych i nie rzuciły żadnego kosza, a te szybkimi atakami zdobywały kolejne punkty. To zupełnie odebrało ochotę do gry rywalkom, które w dwóch ostatnich kwartach zdobyły jedynie 17 pkt przy aż 45 GTK.