Weekendowe utrudnienia w ruchu w Gdańsku 27-29.09.2019

MP
Prace na torowisku na skrzyżowaniu Huciska i Wałów Jagiellońskich polegać będą na wymianie części stalowych rozjazdu, demontażu nawierzchni, a także regulacji i stabilizacji toru Przemysław Świderski
Uwaga kierowcy w Gdańsku! W weekend 27-29.09.2019 r. będą utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Huciska oraz w tunelu pod Martwą Wisłą. W przypadku skrzyżowania w centrum miasta niedogodności spowodowane będą pracami na torowisku tramwajowym. Jeśli chodzi o tunel, to w obu jego nitkach odbywać się będą cykliczne działania serwisowe.

Prace na skrzyżowaniu Wałów Jagiellońskich i Huciska

Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko nastąpi od północy z piątku na sobotę (27/28 września) obowiązywać będzie do poniedziałku 30 września do godz. 4:00 rano.

Ze względu na prace torowe zamknięty zostanie przejazd przez tory tramwajowe na skrzyżowaniu ulic Wały Jagiellońskie – Hucisko w relacji od Targu Drzewnego w kierunku Huciska. Tym samym jadąc ul. Wały Jagiellońskie kierowcy nie będą mogli skręcić w lewo w Hucisko, możliwa będzie jedynie jazda na wprost w kierunku ul. Podwale Grodzkie, a także skręt w prawo w Targ Drzewny.

Masz informacje? Redakcja Dziennika Bałtyckiego czeka na #SYGNAŁ

Z kolei wyjeżdżając z Targu Drzewnego kierowcy oraz rowerzyści będą mogli tylko skręcić w prawo w Wały Jagiellońskie, zamknięty zostanie natomiast przejazd na wprost do Huciska. Dojazd do Huciska będzie możliwy po zawróceniu na skrzyżowaniu ulic Podwale Grodzkie oraz Błędnik.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej

Prace torowe spowodują również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

Tramwaje w sobotę oraz niedzielę pojadą objazdami – nieczynny będzie przystanek przy dworcu głównym PKP, ruch tramwajowy skierowany będzie przez ul. 3 Maja.

Tramwaje nie będą obsługiwać przystanku „Dworzec Główny”. Linie 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 skierowane zostaną na trasę objazdową: ulicą 3 Maja, z obsługą przystanków „Dworzec PKS” i „Nowe Ogrody” – w obu kierunkach. Zobacz schemat objazdów.

Nieczynne będą przystanki tramwajowe:
• „Dworzec Główny” [2000, 2001] w obu kierunkach,
• „Brama Wyżynna” [2101] w kierunkach: Chełm Witosa, Łostowice Świętokrzyska, Przeróbka, Sucharskiego,
• „Hucisko” [2138] w kierunku: Oliwa, Nowy Port Góreckiego/Nowy Port Zajezdnia,
• „Śródmieście SKM” [2207] w kierunku: Chełm Witosa, Łostowice Świętokrzyska.
• „Twarda” [2067, 2068] w obu kierunkach,
• „Stocznia SKM” [2063, 2064] w obu kierunkach,
• „Plac Solidarności” [2061, 2062] w obu kierunkach.

Linie tramwajowe: 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 zostaną skierowane na zmienione trasy. Rozkłady jazdy linii 2, 3, 6, 10 i 12 ulegną minimalnej korekcie, natomiast zmiany w rozkładach jazdy linii 8 i 9 będą większe.

Uwaga! Nie przewiduje się autobusowej komunikacji zastępczej w ciągu ul. Jana z Kolna. Aby dojechać w rejon pl. Solidarności należy korzystać z licznych linii autobusowych (np. 111, 112, 154) i wysiąść na przystanku "Wały Piastowskie".

• Linie 2 , 3, 6:
- kierunek Chełm Witosa i Łostowice Świętokrzyska: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Pohulanka” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja i Armii Krajowej,
- kierunek Jelitkowo, Oliwa, Brzeźno: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja i al. Zwycięstwa.

• Linia 8:
- kierunek Jelitkowo: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Wyspiańskiego” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja, al. Zwycięstwa i al. Hallera,
- kierunek Przeróbka: od przystanku „Wyspiańskiego” do przystanku „Okopowa” objazd al. Hallera, al. Zwycięstwa, 3 Maja, al. Armii Krajowej i ul. Podwale Przedmiejskie.

• Linia 9:
- kierunek Strzyża PKM: od przystanku „Brama Wyżynna” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Wały Jagiellońskie, Hucisko, 3 Maja i al. Zwycięstwa,
- kierunek Przeróbka: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Okopowa” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja, al. Armii Krajowej i ul. Podwale Przedmiejskie.

• Linia 10:
- kierunek Brętowo PKM: od przystanku „Węzeł Kliniczna” do przystanku „Powstańców Warszawskich” objazd ul. Marynarki Polskiej, Kliniczną, al. Hallera, al. Zwycięstwa, 3 Maja, Nowe Ogrody i Kartuską,
- kierunek Nowy Port: od przystanku „Powstańców Warszawskich” do przystanku „Węzeł Kliniczna” objazd ul. Kartuską, Nowe Ogrody, 3 Maja, al. Zwycięstwa, al. Hallera, ul. Kliniczną i Marynarki Polskiej.

• Linia 12:
- kierunek Migowo: od przystanku „Brama Oliwska” do przystanku „Powstańców Warszawskich” objazd al. Zwycięstwa, ul. 3 Maja, Nowe Ogrody i Kartuską,
kierunek Oliwa: od przystanku „Powstańców Warszawskich” do przystanku „Brama Oliwska” objazd ul. Kartuską, Nowe Ogrody, 3 Maja, al. Zwycięstwa.

• Linia T8: korekta godzin odjazdów.

Prace na torowisku polegać będą na wymianie części stalowych rozjazdu, demontażu nawierzchni, a także regulacji i stabilizacji toru. Szyny w rejonie przejazdu zostaną następnie zespawane metodą termitową, a końcowym etapem robót będzie odtworzenie nawierzchni jezdni.

Zamknięty tunel pod Martwą Wisłą

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 września) nieprzejezdny będzie także tunel pod Martwą Wisłą. W obu rurach w godzinach od 22.00 do 06.00 odbywać się będą prace serwisowe.

Objazdy wyznaczono ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska. Informacja o zamknięciu tunelu będzie wyświetlona na tablicach zmiennej treści.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Materiał oryginalny: Weekendowe utrudnienia w ruchu w Gdańsku 27-29.09.2019 - Dziennik Bałtycki

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie