MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wojewoda Pomorski zaprasza do składania podań o dotacje przez organizacje wspierające uchodźców z Ukrainy. Jak otrzymać dotacje?

Daniel Nawrocki
Daniel Nawrocki
Dariusz Drelich zaprasza organizacje pozarządowe do składania podań o dotacje w celu zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy
Dariusz Drelich zaprasza organizacje pozarządowe do składania podań o dotacje w celu zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy Przemysław Świderski
Pomorskie organizacje udzielające pomocy uchodźcom z Ukrainy, mogą otrzymać dotacje. Wojewoda Pomorski zaprasza do składania podań o dotacje w celu zapewnienia pomocy uchodźcom z Ukrainy, przebywającym na terenie województwa pomorskiego. Do kiedy można składać podania o dotacje? W jaki sposób dostać dofinansowanie na pomoc uchodźcom z Ukrainy?

Kto może się ubiegać o dotacje?

O dotacje na pomoc dla obywateli Ukrainy mogą ubiegać się organizacje pozarządowe oraz związki zawodowe w ramach realizacji zadania publicznego na rzecz obywateli Ukrainy na terenie województwa pomorskiego.

Przykładowe działania:

  • Rynek pracy i gospodarka, w szególności prowadzenie kursów języka polskiego dla dzieci oraz dorosłych, warsztaty z przedsiębiorczości, wymiana informacji i wiedzy pomiędzy pracownikami a pracodawcami, rozwój umiejętności zawodowych, wyrównania szans, zapewnienie opieki nad dziećmi na czas poszukiwania pracy, punkty pomocy w pisaniu CV, promocja legalnego zatrudnienia.
  • Mieszkania i akomodacja, w szczególności działania informacyjne dot. rynku najmu mieszkań, pomoc w poszukiwaniu mieszkań, pomoc prawna.
  • Ochrona zdrowia i inne usługi publiczne, zdalne usługi tłumaczenia "na żądanie" w systemie ochrony zdrowia, pokonywanie barier językowych lekarz-pacjent, promowanie profilaktyki zdrowia w szczególności szczepień dzieci, ginekologii, stomatologii.
  • Administracja i prawo, w szczególności zapewnienie dostępu do tłumaczy przysięgłych języka ukraińskiego, asysta w załatwianiu spraw urzędowych, zapewnienie dostępu do poradnictwa prawnego, asystencka pomoc pobytowa, działania statystyczne na zlecenie Wojewody.

To są tylko przykładowe działania, całą listę znajdziecie: TUTAJ

Oferent może złożyć maksymalnie jedną ofertę.

Oferta powinna zawierać w szczególności:

  • szczegółowy zakres rzeczowy zadania publicznego proponowanego do realizacji;
  • termin i miejsce realizacji zadania publicznego;
  • kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania publicznego;
  • informację o wcześniejszej działalności organizacji pozarządowej lub podmiotów wymienionych w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie składających ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie publiczne;
  • informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania publicznego oraz o planowanej wysokości środków finansowych na realizację danego zadania pochodzących z innych źródeł;
  • deklarację o zamiarze odpłatnego lub nieodpłatnego wykonania zadania publicznego.

Wartość zadania publicznego, o którym mowa w niniejszym zaproszeniu: minimalna wynosi 15 tysięcy złotych, a maksymalna 200 tysięcy złotych, koszty administracyjne zadania nie mogą przekraczać 15% w stosunku do wartości zadania.

Wniesienie wkładu własnego na realizację zadania nie jest wymagane.

Termin realizacji zadania: do 31 grudnia 2022 r.

Termin i sposób składnia ofert: Oferty na realizację zadania publicznego, o którym
mowa w niniejszym zaproszeniu, można składać do dnia 10 sierpnia 2022 r.:

Osobiście lub przesyłać na adres: Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku, ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk; z dopiskiem na kopercie: „POMOC OBYWATELOM UKRAINY – NGO” (decyduje data wpływu oferty do Urzędu, a nie data nadania przesyłki) lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP.

Szczegółowe informację znajdziesz na stronie:
Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

CZYTAJ TEŻ: Jakie dodatki do emerytur i rent dla seniorów w 2022?

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto