Asseco Prokom Gdynia z Superpucharem Polski [zdjęcia]

Maciej Czarniak
W środowy wieczór obejrzeć mogliśmy pierwszy oficjalny mecz Asseco Prokomu Gdynia w sezonie 2010/11. Przeciwnikiem gdynian w Superpucharze Polski był zespół AZS-u Koszalin

Goście z Koszalina tylko przez dwie kwarty byli w stanie stawiać opór zespołowi z Gdyni. Przez pierwszą kwartę walka trwała kosz za kosz. Dodatkowo akademicy wyjątkowo dobrze rzucali tego dnia za trzy punkty. Już w pierwszej kwarcie trafili 5 z 7 takich rzutów i potrafili w tej kwarcie nawet prowadzić. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 26:26.

W drugiej kwarcie AZS w dalszym ciągu nie potrafił przedrzeć się pod kosz Prokomu, dlatego jedyne wyjście w dalszym ciągu znajdywali w rzutach trzypunktowych. Na całe dla nich szczęście, ręce nadal im przy nich nie drżały. Dzięki zadziwiającej skuteczności w tym elemencie gry (10/15) potrafili trzymać w miarę korzystny dla siebie wynik i na przerwę schodzili przegrywając jedynie 47:45.

Trzecia kwarta była popisem wyraźnie zmotywowanych w przerwie przez trenera Pacesasa zawodników z Gdyni. Udawało im się wszystko - szczelna obrona, przechwyty, rzuty za trzy punkty, akcje 2+1. Z każdą minutą powoli odjeżdżali rywalom, którzy nawet mimo branych przez trenera Bartona czasów nie potrafili się pozbierać. Ostatecznie Prokom wygrał tę kwartę 25:8 nie pozostawiając przeciwnikowi złudzeń, kto w tym meczu będzie lepszy.

Po 3. kwarcie wynik brzmiał 72:53. Przy tak wysokim prowadzeniu podopieczni Tomasa Pacesasa wyraźnie zwolnili forsowne w trzeciej kwarcie tempo gry. Za sprawą celnych rzutów trzypunktowych prowadzenie zmalało do 8 punktów, ale było to wszystko na co gdynianie zamierzali pozwolić. Zacieśnienie obrony pozwoliło zatrzymać napór AZSu i ostatecznie wygrać mecz wynikiem 89:78.

Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin 89:78
(26:26, 21:19, 25:8, 17:25)

Prokom: Jagla 22 (4x3, 5/5 za 2, 9 zbiórek, 3 przechwyty), Brown 16 (1x3, 6/7 za 2, 5 asyst), Ewing 14 (5 asyst, 3 przechwyty), Łapeta 12 (6/7 za 2, 8 zbiórek), Szczotka 7 (6 zbiórek) - Hrycaniuk 10 (4/4 za 2), Wilks 4, Kostrzewski 4 (1x3), Burrell 0, Varda 0.

AZS: Frazier 17 (5x3), Milicić 14 (3x3, 6 asyst), Sroka 11 (3x3), Kinloch 9 (14 zbiórek, 5 bloków), Gray 7 - Curry 15 (3x3, 4 przechwyty), Arabas 3 (1x3), Bartosz 2, Śnieg 0.

Czytaj codziennie: MMTrojmiasto.pl/Sport

MMTrojmiasto.pl to portal dziennikarstwa obywatelskiego. Napisz tekst, opublikuj fotoreportaż i weź udział w konkursie "Tym żyje miasto". Co miesiąc do wygrania 200 zł za artykuł miesiąca, 200 zł za materiał multimedialny miesiąca oraz 100 zł za inną aktywność w MMTrojmiasto.pl! Dowiedz się więcej o konkursie dziennikarstwa obywatelskiego: Tym żyje miasto »

Nasza akcja: Ale obciach! | PGE Arena Gdańsk | Przewodnik