Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grupa Remontowa ma pełny portfel zamówień i dużo pracy

Jacek Klein
Jacek Klein
mat. prasowe
Największa polska grupa stoczniowa pracuje na wysokich obrotach. W portfelu ma prawie 70 jednostek, zarówno do zbudowania, przebudowani czy wyremontowania. W stoczniach holdingu obowiązują restrykcyjne procedury zabezpieczające załogę i osoby przebywające na ich terenie przed zarażeniem koronawirusem.

Epidemia oczywiście utrudnia działanie stoczni. W związku z obostrzeniami na całym świecie, trzeba było zmienić sposób realizacji projektów, co jest na bieżąco uzgadniane z klientami stoczni. Jednym z takich utrudnień są ograniczenia przyjazdów zagranicznych serwisantów.

- Generalnie sytuacja jest trudna, ale sobie radzimy - informuje zarząd Remontowa Holding.

Jakie procedury wprowadzono?

Statki wpływające do stoczni przechodzą na redzie obowiązkową kontrolę służb granicznych i sanitarnych.

- W stoczniach Grupy Remontowa Holding spełniamy wszystkie zalecenia krajowe i lokalne, a dodatkowo wprowadziliśmy wewnętrzne procedury bezpieczeństwa. Polegają na zmianach w organizacji pracy oraz ruchu pieszym i kołowym, aby w maksymalnym stopniu chronić zdrowie pracowników, kooperantów, a także przedstawicieli armatorów tu przebywających - przekazuje Grzegorz Landowski, dyrektor ds. komunikacji w Grupie Remontowa Holding.

Procedury obejmują dokładne sprawdzanie, w tym pomiary temperatury wszystkich wchodzących i wjeżdżających do stoczni, monitorowanie stanu zdrowia załóg na statkach (ankiety pobytowe, stałe pomiary temperatury załóg, łącznie z kapitanem, ograniczenie przemieszczania się załóg do stref wydzielonych na statkach, zakaz opuszczania statku przez załogantów), ograniczenie wzajemnych kontaktów do minimum niezbędnego dla realizacji projektów, zakaz wieloosobowych zebrań i zgromadzeń, codzienna dezynfekcja wyznaczonych powierzchni i miejsc na statkach i lądzie, odwołanie wyjazdów służbowych itd.

Liczba osób, przebywających na terenie stoczni zmienia się w zależności od podziału pracy przy realizacji projektów. Praca stoczniowców i podwykonawców organizowana jest na zmiany tak, by była ona wykonywana w jak najbezpieczniejszy sposób, by zminimalizować ryzyko zakażeń między pracownikami.

W Remontowej Shipbuilding kontrakty na budowę nowych statków nie zmieniły się. W Remontowej SA zamówienia na remonty się zmniejszyły nieznacznie, część została anulowana, część została przesunięta w czasie.

- Pomimo niesprzyjających warunków kontynuujemy prace na dokach i zabiegamy o więcej zleceń - informuje Landowski.

Stocznia Remontowa Shipbuilding realizuje program budowy 17 w pełni wyposażonych jednostek pływających (dwie zostały przekazane od początku bieżącego roku). Gdańska Stocznia Remontowa SA na chwilę obecną ma 50 awizowanych jednostek.

Dostawy wyposażenia na statki są realizowane, po przejściu sanitarnych kontroli granicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Problemem są natomiast ww. utrudnienia w przekraczaniu granic – w tym przez serwisantów urządzeń. Stocznia nie zaobserwowała problemów z dostawami od kooperantów w kraju.

Zarząd stoczniowej grupy przyznaje, że na rynku żeglugowym, a tym samym stoczniowym panuje niepewność. Światowa żegluga wciąż odczuwa dotkliwe skutki pandemii, co przekłada się na sytuację armatorów, z których wielu ogranicza wydatki. Restrykcje związane z Covid-19 najbardziej dotknęły sektor wielkich wycieczkowców, jednak nie ominęły także innych sektorów, takich jak masowce, statki ro-pax, czy ro-ro. Stocznie na świecie musiały się dostosować do nowej sytuacji i całkowicie przeorganizować tryb pracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Grupa Remontowa ma pełny portfel zamówień i dużo pracy - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto