MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Hokejowe mistrzostwa świata Elity. Wyniki NA ŻYWO. 21.05.2024 r. Wyniki i tabele, terminarz. Polska spada z Elity. Gdzie oglądać transmisję?

Paweł Stankiewicz
Paweł Stankiewicz
CZECHY 2024 NA ŻYWO. Terminarz, tabele + aktualne WYNIKI NA ŻYWO. Mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie rozpoczną się 10 maja 2024 roku, a zakończą 26 maja 2024 roku. Kiedy swoje mecze rozegra reprezentacja Polski i gdzie można je obejrzeć? Tutaj będziemy aktualizować na bieżąco wyniki mistrzostw świata Elity i tabele grupowe. Wyniki i tabele na żywo!

Mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie Czechy 2024. Gdzie oglądać mecze Polaków?

Mecze mistrzostw świata Elity w hokeju na lodzie będą transmitowane w Polsacie Sport oraz w serwisie Polsat Box Go. Tam będzie można zobaczyć wszystkie mecze reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Czechach.

Mistrzostwa świata Elity w hokeju na lodzie 2024. Terminarz, szczegółowy program mistrzostw świata w Czechach

Faza grupowa

Grupa A (Praga)

Szwajcaria - Norwegia 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Bramki: 1:0 Andrighetto (12), 1:1 Vikingstad (15), 2:1 Loeffel (25), 3:1 Senteler (29), 4:1 Scherwey (34), 5:1 Niederreiter (52), 5:2 Brandsegg-Nygard (59)
Czechy - Finlandia 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, rzuty karne 2:0)
Karne: Kase, Cervenka
Wielka Brytania - Kanada 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Bramki: 1:0 Kirk (8), 1:1 Bunting (9), 1:2 Hagel (26), 1:3 Bedard (32), 1:4 Bedard (36), 2:4 O'Connor (49)
Austria - Dania 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Bramki: 0:1 Lauridsen (14), 0:2 Storm (17), 1:2 Ganahl (20), 1:3 Blichfeld (39), 1:4 Scheel (54), 1:5 Blichfeld (59)
Norwegia - Czechy 3:6 (3:2, 0:1, 0:3)
Bramki: 0:1 Cervenka (7), 1:1 Solberg (7), 2:1 Steen (13), 3:1 Salsten (17), 3:2 Cervenka (18), 3:3 Beranek (36), 3:4 Stransky (46), 3:5 Hajek (57), 3:6 Palat (60)
Finlandia - Wielka Brytania 8:0 (1:0, 5:0, 2:0)
Bramki: 1:0 Kapanen (17), 2:0 Puljujarvi (22), 3:0 Innala (25), 4:0 Riikola (33), 5:0 Kapanen (37), 6:0 Maatta (39), 7:0 Lehtonen (47), 8:0 Kapanen (53)
Dania - Kanada 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Bramki: 0:1 Bedard (3), 0:2 Cozens (16), 1:2 Wejse (27), 1:3 Bedard (42), 1:4 Mercer (58), 1:5 Dubois (60)
Austria - Szwajcaria 5:6 (2:1, 2:3, 1:2)
Bramki: 1:0 Unterweger (5), 2:0 Huber (15), 2:1 Josi (16), 3:1 Haudum (22), 3:2 Hischier (23), 3:3 Josi (30), 3:4 Jager (30), 4:4 Haudum (35), 4:5 Hischier (41), 5:5 Baumgartner (53), 5:6 Hischier (60)
Norwegia - Finlandia 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Kapanen (7), 0:2 Hyry (18), 0:3 Hyry (21), 0:4 Kapanen (31), 1:4 Krogdahl (39)
Szwajcaria - Czechy 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, dogrywka 0:0, karne 2:1)
Bramki: 1:0 Fiala (14), 1:1 Stransky (36). Karne: Fiala, Kurashev - Stransky
Dania - Norwegia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Bramki: 0:1 Brandsegg-Nygard (28), 0:2 Salsten (60)
Kanada - Austria 7:6 (3:1, 3:0, 0:5, dogrywka 1:0)
Bramki: 1:0 Cozens (7), 2:0 Guhle (10), 2:1 Nissner (11), 3:1 Byram (14), 4:1 McCann (23), 5:1 Bedard (30), 6:1 Dubois (38), 6:2 Baumgartner (44), 6:3 Schneider (45), 6:4 Zwerger (51), 6:5 Schneider (56), 6:6 Rossi (60), 7:6 Tavares (61)
Czechy - Dania 7:4 (1:1, 2:1, 4:2)
Bramki: 0:1 Wejse (19), 1:1 Rutta (20), 2:1 Flek (23), 3:1 Sedlak (25), 3:2 Russell (40), 3:3 Fisker Molgaard (45), 4:3 Kundratek (47), 5:3 Kubalik (52), 6:3 Stransky (52), 6:4 From (52), 7:4 Palat (54)
Szwajcaria - Wielka Brytania 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Bramki: 1:0 Hischier (4), 2:0 Kukan (14), 3:0 Niederreiter (39)
Finlandia - Austria 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Bramki: 1:0 Maenalanen (3), 2:0 Kapanen (9), 2:1 Huber (24), 2:2 Nickl (50), 2:3 Baumgartner (60)
Kanada - Norwegia 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Bramki: 1:0 Tanev (12), 2:0 Mangiapane (23), 2:1 Solberg (43), 3:1 Cozens (47), 4:1 McCann (59)
Wielka Brytania - Dania 3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Bramki: 1:0 Kirk (6), 1:1 Aagaard (7), 1:2 Bruggisser (9), 2:2 Neilson (11), 2:3 Aagaard (22), 3:3 Halbert (39), 3:4 Wejse (53)
Czechy - Austria 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Kase (20-karny), 2:0 Kubalik (36), 3:0 Flek (37), 4:0 Tomasek (42)
Dania - Szwajcaria 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Bramki: 0:1 Hischier (5), 0:2 Josi (18), 0:3 Fiala (21), 0:4 Fiala (24), 0:5 Senteler (34), 0:6 Thurkauf (43), 0:7 Bertschy (46), 0:8 Scherwey (55)
Kanada - Finlandia 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)
Bramki: 0:1 Puljujarvi (2), 0:2 Puustinen (4), 1:2 Cozens (15), 2:2 Tanev (17), 2:3 Puljujarvi (37), 3:3 Power (38), 4:3 Hagel (52), 5:3 Mercer (60)
Czechy - Wielka Brytania 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Bramki: 1:0 Sedlak (3), 2:0 Krejcik (5), 3:0 Sedlak (21), 3:1 Mosey (23), 4:1 Kase (33)
Norwegia - Austria 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Bramki: 0:1 Schneider (29), 0:2 Zwerger (29), 0:3 Schneider (34), 1:3 Engebraten (54), 1:4 Huber (58)
Szwajcaria - Kanada 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Coznes (2), 1:1 Fiala (12), 2:1 Loeffel (26), 2:2 Cozens (29), 2:3 Paul (31)
Wielka Brytania - Norwegia 2:5 (0:3, 1:1, 1:1)
Bramki: 0:1 Vikingstad (5), 0:2 Thoresen (7), 0:3 Bakke Olsen (13), 0:4 Brandsegg-Nygard (22), 1:4 Perlini (25), 1:5 Bakke Olsen (45), 2:5 Betteridge (48)
Finlandia - Dania 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Bjorninen (44), 2:0 Rissanen (46), 2:1 True (59), 3:1 Jormakka (60)
Austria - Wielka Brytania (21.05, godz. 12:20)
Kanada - Czechy (21.05, godz. 16:20)
Finlandia - Szwajcaria (21.05, godz. 20:20)

Tabela

M-ceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Kanada61728-15
2.Czechy61523-10
3.Szwajcaria61426-11
4.Finlandia61020-11
5.Austria6719-25
6.Norwegia7615-25
7.Dania7615-29
8.Wielka Brytania608-28

Grupa B (Praga)

Słowacja - Niemcy 4:6 (0:0, 2:3, 2:3)
Bramki: 0:1 Kahun (30), 0:2 Muller (33), 1:2 Hrivik (37), 2:2 Fehervary (39), 2:3 Kaelble (40), 2:4 Michaelis (45), 3:4 Hudacek (55), 3:5 Pfoederl (57), 3:6 Eder (59), 4:6 Sukel (60)
Szwecja - USA 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Bramki: 1:0 Eriksson (9), 2:0 Raymond (23), 2:1 Werenski (32), 3:1 Johansson (37), 3:2 Nelson (44), 4:2 Hedman (60), 5:2 Eriksson (60)
Francja - Kazachstan 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Bramki: 1:0 Cantagallo (2), 1:1 Starczenko (4), 1:2 Mukhametov (8), 1:3 Savitsky (38)
Polska - Łotwa 4:5 (1:0, 1:1, 2:3, dogrywka 0:1)
Bramki: 1:0 Krzysztof Maciaś (16), 1:1 Roberts Mamcics (23), 2:1 Kamil Wałęga (29), 2:2 Rodrigo Abols (43), 3:2 Krzysztof Maciaś (48), 3:3 Kaspars Daugavins (53), 3:4 Rihards Bukarts (55), 4:4 Krystian Dziubiński (57), 4:5 Kaspars Daugavins (65)
USA - Niemcy 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Tkachuk (13), 2:0 Kesselring (18), 3:0 Gaudreau (33), 3:1 Ehliz (35), 4:1 Hughes (40), 5:1 Zegras (51), 6:1 Eyssimont (53)
Słowacja - Kazachstan 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Bramki: 1:0 Pospisil (12), 2:0 Fasko-Rudas (13), 3:0 Sukel (18), 3:1 Asetov (24), 4:1 Hudacek (29), 5:1 Pospisil (42), 6:1 Cingel (46), 6:2 Omirbekov (52)
Łotwa - Francja 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, dogrywka 1:0)
Bramki: 0:1 Da Costa (17), 1:1 Abols (43), 2:1 Ro. Bukarts (52), 2:2 Bellemare (57), 3:2 Daugavins (65)
Polska - Szwecja 1:5 (0:2, 0:1, 1:2)
Bramki: 0:1 Johansson (4), 0:2 Raymond (7), 0:3 Karlsson (30), 1:3 Łyszczarczyk (43), Burakovsky (55), 1:5 Karlsson (56)
USA - Słowacja 4:5 (0:2, 1:2, 3:0, dogrywka 0:1)
Bramki: 0:1 Kelemen (4), 0:2 Hudacek (12), 1:2 Boldy (25), 1:3 Nemec (28), 1:4 Koch (29), 2:4 Pinto (45), 3:4 Tkachuk (54), 4:4 Hughes (57), 4:5 Kelemen (64)
Niemcy - Szwecja 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Bramki: 0:1 Karlsson (3), 0:2 Pettersson (15), 0:3 Olofsson (20), 0:4 Grundstrom (25), 0:5 Burakovsky (30), 1:5 Pfoederl (48), 1:6 Lundesstrom (52)
Kazachstan - Łotwa 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Ro. Bukarts (32), 0:2 Egle (36)
Polska - Francja 2:4 (0:2, 2:2, 0:0)
Bramki: 0:1 Justin Addamo (9), 0:2 Justin Addamo (12), 0:3 Stephane Da Costa (25), 0:4 Pierre-Edouard Bellemare (28), 1:4 Dominik Paś (37), 2:4 Bartosz Fraszko (38)
Niemcy - Łotwa 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)
Bramki: 1:0 Kahun (6), 2:0 Wissmann (19), 3:0 Pfoederl (21), 4:0 Tuomie (23), 5:0 Peterka (26), 6:0 Michaelis (31), 7:0 Peterka (36), 7:1 Komuls (40), 8:1 Sturm (45)
Słowacja - Polska 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Bramki: 0:1 Lukas Cingel (3), 0:2 Tomas Tatar (12), 0:3 Peter Cehlarik (58), 0:4 Lukas Cingel (58)
Kazachstan - Szwecja 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Bramki: 0:1 M. Johansson (11), 0:2 L. Johansson (36), 0:3 Zetterlund (42), 1:3 Beketayev (46)
USA - Francja 5:0 (4:0, 0:0, 1:0)
Bramki: 1:0 Nelson (1), 2:0 Boldy (4), 3:0 Boldy (13), 4:0 Gaudreau (19), 5:0 Pinto (58)
Niemcy - Kazachstan 8:2 (2:1, 3:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Szuber (2), 2:0 Tuomie (3), 2:1 Starchenko (8), 3:1 Peterka (22), 4:1 Reichel (29), 5:1 Kaelble (36), 6:1 Reichel (51), 6:2 Korolyov (52), 7:2 Tiffels (55), 8:2 Kastner (59)
]Polska - USA 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Bramki: 0:1 Michael Kesselring (31), 0:2 Matthew Tkachuk (40), 0:3 Cole Caufield (42), 1:3 Grzegorz Pasiut (47), 1:4 Cole Caufield (50)
Łotwa - Szwecja 2:7 (0:2, 2:4, 0:1)
Bramki: 0:1 Dahlin (5), 0:2 Brodlin (7), 1:2 Daugavins (23), 2:2 Mamcics (24), 2:3 Zetterlund (33), 2:4 Zetterlund (34), 2:5 Eriksson (34), 2:6 Pettersson (36), 2:7 M. Johansson (59)
Polska - Niemcy 2:4 (0:0, 0:2, 2:2
Bramki: 0:1 Alexander Ehl (26), 0:2 John-Jason Peterka (36-karny), Yasin Ehliz (45), 1:3 Patryk Wajda (54), 2:3 Filip Komorski (56), 2:4 John-Jason Peterka (57)
Francja - Słowacja 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Bramki: 0:1 Regenda (20), 0:2 Hudacek (23), 0:3 Hudacek (30), 1:3 Treille (36), 1:4 Grman (49), 2:4 Chakiachvili (60)
USA - Kazachstan 10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
Bramki: 1:0 Boldy (5), 2:0 Tkachuk (8), 3:0 Nelson (17), 4:0 Tkachuk (19), 5:0 Brindley (22), 6:0 Boldy (24), 7:0 Kunin (32), 8:0 Tkachuk (46), 9:0 Hayes (46), 9:1 Omirbekov (47), 10:1 Gaudreau (51)
Słowacja - Łotwa 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, dogrywka 0:0, karne 1:2)
Bramki: 0:1 Freibergs (19), 1:1 Pospisil (43), 2:1 Cehlarik (59), 2:2 Cibulskis (59). Karne: Slafkovsky - Locmelis 2
Szwecja - Francja 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Bramki: 1:0 Raymond (28), 1:1 Bertrand (30), 2:1 Karlsson (42), 3:1 Burakovsky (60)
Polska - Kazachstan 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Bramki: 1:0 Kamil Wałęga (10), 1:1 Nikita Mikhalis (13), 1:2 Valery Orekhov (51), 1:3 Roman Starczenko (55)
Francja - Niemcy (21.05, godz. 12:20)
Łotwa - USA (21.05, godz. 16:20)
Szwecja - Słowacja (21.05, godz. 20:20)

Tabela

M-ceDrużynaMeczePunktyBramki
1.Szwecja61829-8
2.USA61331-13
3.Niemcy61228-21
4.Słowacja61225-17
5.Łotwa6916-23
6.Kazachstan7612-31
7.Francja6410-20
8.Polska7111-29

CZYTAJ TAKŻE: Piękniejsza strona kobiecej reprezentacji piłkarskiej. Poznajcie Pajor i koleżanki

Faza pucharowa

1/4 finału

1 drużyna z grupy A - 4 drużyna z grupy B (23.05, godz. 16:20, Praga)
1 drużyna z grupy B - 4 drużyna z grupy A (23.05, godz. 16:20, Ostrawa)
2 drużyna z grupy B - 3 drużyna z grupy A (23.05, godz. 20:20, Praga)
2 drużyna z grupy A - 3 drużyna z grupy B (23.05, godz. 20:20, Ostrawa)

1/2 finału

zwycięzca pierwszego ćwierćfinału - zwycięzca drugiego ćwierćfinału (25.05, godz. 14:20, Praga)
zwycięzca pierwszego ćwierćfinału - zwycięzca drugiego ćwierćfinału (25.05, godz. 18:20, Praga)

Mecz o 3 miejsce

26.05, godz. 15:20, Praga

Finał

26.05, godz. 20:20, Praga

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia: Karny był ewidentny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto