Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Krzysztof Lodziński likwidatorem Radia Gdańsk. Radca prawny z Gdańska to mąż radnej z Platformy Obywatelskiej. W radiu już pracował

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Mecenas z Gdańska związany jest z Platformą Obywatelską
Mecenas z Gdańska związany jest z Platformą Obywatelską lodzinski.eu
Krzysztof Lodziński został likwidatorem Radia Gdańsk, zadecydował minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz. Kim jest nowy "szef" rozgłośni z Gdańska? Radio zna dobrze, bo tu pracował. Politycznie związany jest z Platformą Obywatelską, a prywatnie z Emilią Lodzińską, radną w Gdańsku.

Likwidatorów stacji radiowych Polskiego Radia powołał minister kultury, który w ten sposób kontynuuje proces likwidacji 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. To ciąg dalszy procesu, który rozpoczął się 19 grudnia 2023 roku, gdy ministerstwo zaanonsowało postawienie TVP, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej w stan likwidacji.

Decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza likwidatorami zostali:

  • Krzysztof Lodziński - opdowiedzialny za Radio Gdańsk,
  • Zdzisław Piotr Derebecki w "Radio Koszalin,
  • Eryk Hełminiak - Polskie Radio Pomorza i Kujaw,
  • Marcin Tomkiel - Radio Białystok
  • Michał Iwanowski - Radio Zachód,
  • Tomasz Duda - Radio Wrocław,
  • Zbigniew Gągorowski - Radio Kielce.

Kim jest Krzysztof Lodziński?

Zawodowo od 2010 roku prowadzi gdańską Kancelarię radcy prawnego Krzysztofa Lodzińskiego, która świadczy usługi dla osób prywatnych, ale też jednostek sektora finansów publicznych. Zasiada m.in. w radzie nadzorczej Szpitala Specjalistycznego w Prabutach Sp. z o.o., wykładał w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Doświadczenie ma, bo był likwidatorem polskiego oddziału First Data Global Services Limited Sp. z o.o. Radio Gdańsk zna, bo był w radzie programowej tej pomorskiej rozgłośni.

Politycznie związany z Platformą Obywatelską, w której był m.in. członkiem Krajowego Sądu Koleżeńskiego. W 2010 roku startował w wyborach (okręg nr 3) z komitetu Platformy Obywatelskiej, gdzie miał drugą pozycję na liście. Dostał niecałe 4200 głosów. Był też wymieniany wśród potencjalnych kandydatów na wojewodę pomorskiego (ostatecznie tę funkcję otrzymała - jak pisaliśmy w Dzienniku Bałtyckim Beata Rutkiewicz)

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku i Politechniki Gdańskiej. Prywatnie jest mężem gdańskiej radnej Emilii Lodzińskiej.

MAPA. Tu swoją siedzibę ma Radio Gdańsk

Likwidacja Polskiego Radia, TVP i PAP

19 grudnia Sejm podjął uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej, tym samym wzywającą Skarb Państwa do działań naprawczych. Dzień później minister Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów zarządów TVP, PR i PAP oraz Rady Nadzorcze. I w ich miejsce powołał nowe rady, które powołały nowe zarządy.

23 grudnia 20923 roku prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę budżetową, przygotowaną przez nowy rząd. To w niej zabezpieczono m.in. finanse dla mediów publicznych na 2024 rok. Swoją decyzję prezydent Polski wiązał "rażącym łamaniem konstytucji i zasad demokratycznego państwa prawa" w mediach publicznych.

Weto prezydenta spotkało się z reakcją szefa MKiDN, który postawił TVP, Polskie Radio i PAP w stan likwidacji (ten może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela,a kilka dni później ten sam los spotkał 17 spółek regionalnych rozgłośni Polskiego Radia.

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto