Maciej Czarniak
Loty pod kopułą hali w wykonaniu najlepszych na świecie ...
Loty pod kopułą hali w wykonaniu najlepszych na świecie ... Maciej Czarniak
O tym, że loty pod kopułą hali to niesamowite widowisko, przekonali się widzowie, którzy odwiedzili wczoraj Ergo Arenę.

W finałowej rozgrywce pierwszego dnia Night of the JUMPs w Ergo Arenie zwycięzcą po zażartej i niezwykle emocjonującej walce został Remi Bizuard z wynikiem 437 punktów. Tuż za nim, na drugim miejscu podium uplasował się aktualny lider klasyfikacji generalnej Javier Villegas z wynikiem 429 punktów. Tym samym Remi odrobił dwa punkty i wciąż ma realną szansę na tytuł mistrza świata. Trzecie miejsce podium dość niespodziewanie wywalczył Francuz Brice Izzo, który w generalce zajmuje dopiero 14 miejsce. Dwaj startujący w zawodach Polacy nie mieli szans w walce ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Artur Puzio zajął przedostatnie miejsce ze 175 punktami, a Michał Daciuk był ostatni.

Podczas zawodów odbyły się dwie dodatkowe konkurencje dla zawodników. Zarówno w otoMoto Race&Style polegającej na jak najszybszym i najefektowniejszym pokonaniu toru, jak i Highest Air triumfował ten sam zawodnik, Włoch Massimo Bianconcini. Tym samym osłodził sobie zaledwie dziewiąte miejsce podczas dzisiejszej eliminacji mistrzostw świata FIM we freestyle motocrossie.

A dziś kolejna, jedenasta eliminacja MŚ. Do Ergo Areny zapraszamy znacznie wcześniej, bo już od godziny 13:30. Wtedy to zacznie się Pit Party. Natomiast początek zawodów o godzinie 15.