Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruch dwukierunkowy na fragmencie ul. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku. Rusza budowa centrum stomatologicznego GUMed

Stanisław Balicki
Stanisław Balicki
Zmiana organizacji ruchu na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku
Zmiana organizacji ruchu na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku mat. pras. GZDiZ
Ul. Marii Skłodowskiej-Curie na odcinku od wjazdu na budowę do Traktu Konnego będzie dwukierunkowa od 26 października. Zmiana w organizacji ruchu ułatwi dojazd pojazdom obsługującym budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologicznego GUMed. Zmieniona organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do czerwca 2025 roku, kiedy planowane jest jej zakończenie.

Ruch dwukierunkowy zostanie wprowadzony 26 października na dolnym odcinku ul. Skłodowskiej-Curie do wysokości kościoła oo. Pallotynów.

Budowa centrum stomatologicznego w Gdańsku

- Obecnie na ul. Skłodowskiej-Curie w dwóch kierunkach można poruszać się tylko na odcinku od ul. Dębinki do ul. Hoene-Wrońskiego. Po wprowadzeniu zmian drugim odcinkiem dwukierunkowym będzie fragment od wjazdu na budowę do Traktu Konnego. Dodatkowo w celu umożliwienia skrętu pojazdom budowlanym o większych gabarytach wyłączone z korzystania zostanie jedna z zatok postojowych – informuje Patryk Rosiński z gdańskiego ZDiZ.

Budynek i wyposażenie nowego UCS GUMed kosztować ma ok. 90 mln zł. Ponad połowa tej kwoty to wkład Ministerstwa Zdrowia.

Nowa siedziba klinicznej stomatologii uczelni powstanie pomiędzy ul. M. Skłodowskiej-Curie a Tuwima w Gdańsku. Do 2025 powstanie budynek o jednej kondygnacji podziemnej i trzech nadziemnych, z wewnętrznym patio, o łącznej powierzchni użytkowej 3,7 tys. m kw. i kubaturze ponad 22,6 tys. m sześc. Znajdzie tam siedzibę 6 katedr i zakładów funkcjonujących w ramach wydziału lekarskiego oraz 6 poradni prowadzonych przez UCS. Dofinansowanie przedsięwzięcia przez Ministerstwo Zdrowia zostało ogłoszone 21 marca.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku
Zmiana organizacji ruchu na ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Gdańsku mat. pras. GZDiZ
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z cenami sprzętu AGD?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto