Rugby: Arka Gdynia 16:18 Lechia Gdańsk [zdjęcia]

Kibice Arki już zaczynali świętować zwycięstwo nad Lechią, gdy po raz kolejny sprawdziło się stare porzekadło, że wszystko jest możliwe dopóki piłka w grze.

Mecz w Gdyni rozpoczął się od pojedynku Jurija Buchajło ze Stanisławem Krieczunem - ten pierwszy zdobył dla Lechii pierwsze 3 punkty z drop-gola, ale natychmiast trzema punktami odpowiedział z karnego zawodnik Arki. W tej części spotkania Buchajło jeszcze trzy razy z powodzeniem kopał na bramkę Buldogów, z kolei gdynianie odpowiedzieli przyłożeniem Dariusza Komisarczuka i przyłożeniem Krieczuna. Pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 12:10 dla Lwów z Lechii.

Druga cześć spotkania to znowu pojedynek Buchajło i Krieczuna - tym razem celnym kopnięciem jako pierwszy rozpoczął gdynianin, ale już po kilku minutach tym samym odpowiedział fenomenalnie spisujący się w tym spotkaniu gdańszczanin.

Tuż przed końcem meczu ponownie z karnego punktował Krieczun i wydawało się, że w doliczonych trzech minutach nic nie zdoła odebrać zwycięstwa gospodarzom. Jednak w ostatnich sekundach stała się rzecz nieprawdopodobna - najpierw z dropa spudłował Buchajło, ale gdynianom nie udało się przejąć piłki, ta znów trafiła w ręce gdańszczanina, który tym razem nie zmarnował okazji i celnym kopnięciem zdobył zwycięskie dla Lechii 3 punkty.

Arka Gdynia 16:18 Lechia Gdańsk