Sylwester 2013/2014 w Gdyni z Polsatem. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

Ksenia Pisera, (dyl)
Sylwestrowa Moc Przebojów 2013 w Gdyni
Sylwestrowa Moc Przebojów 2013 w Gdyni
Tysiące osób przyjedzie do Gdyni świętować nadejście roku 2014. Zabawa rozpocznie się o godz. 19 (transmisja w telewizji Polsat od godz. 20), a zakończy o godz. 2 nad ranem. Wstęp jest bezpłatny.

Wejść na teren imprezy będzie mógł każdy, kto spełni regulamin imprezy. Ochrona może nie wpuścić osób agresywnych. Na imprezę nie wejdą nietrzeźwi lub znajdujący się pod wypływem środków psychotropowych czy narkotyków. Imprezowicze, którzy będą chcieli na teren zabawy wnieść broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, środki odurzające lub substancje psychotropowe, też nie zostaną wpuszczeni, a ochrona może ich przekazać w ręce policji. Na imprezę nie będzie można również wprowadzać zwierząt. Warto pamiętać, że w zabawie uczestniczy się na własną odpowiedzialność.

Czytaj także: Sylwester 2013/2014 w Gdyni z Polsatem. Kto wystąpi? [aktualna lista wykonawców]

Dla bezpieczeństwa, w poniedziałek, 30 grudnia, budynki przylegające do terenu imprezy zostaną oddzielone płotem o wysokości dwóch metrów, który ma umożliwić mieszkańcom swobodny dostęp do swoich domów, ale jednocześnie chronić witryny sklepów. Skoro już o sklepach mowa, warto pamiętać, że na teren imprezy alkoholu wnieść nie będzie można, a na miejscu nie będą sprzedawane ani napoje wyskokowe, ani jedzenie. W godz. 21-22 rozdawana będzie jednak gorąca herbata, a okoliczne restauracje będą czynne dłużej.

Organizatorzy zachęcają do udziału w zabawie na skwerze Kościuszki całe rodziny. Przy głównym wejściu (ul. 10 Lutego) dzieciom rozdawane będą nalepki bezpieczeństwa, na których rodzice będą mogli napisać imię i nazwisko młodego uczestnika oraz dane osobowe opiekuna oraz numer telefonu komórkowego. Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do punktu informacyjnego, gdzie będą podejmowane próby kontaktu z rodzicami lub opiekunami malucha.

Dla niepełnosprawnych, zainteresowanych udziałem w gdyńskim powitaniu nowego roku, przygotowano specjalny sektor. Osoby poruszające się na wózkach, mające problemy z poruszaniem się, niewidome wraz z opiekunami mogą zająć specjalnie wydzielone miejsca na platformie przed sceną na skwerze Kościuszki. Niezbędne będzie jednak okazanie specjalnej wejściówki. Te są do odbioru w punkcie informacyjnym dla osób niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Gdyni (stanowisko nr 2) przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Ważne dla kierowców

27 grudnia, godz. 00.01 - 28 grudnia, godz. 24
Skwer Kościuszki wyłączony z ruchu w rejonie skrzyżowania z ul. Żeromskiego. Wjazd na skwer od strony ul. Świętojańskiej, wyjazd ul. Waszyngtona. Od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona obowiązuje jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczasowego). Wyjazd z ul. Żeromskiego w kierunku ul. Świętojańskiej przez skwer Kościuszki i ul. Waszyngtona.
29 grudnia, godz 00.01 - 30 grudnia, godz. 8
Skwer Kościuszki wyłączony z ruchu od ul. Świętojańskiej do ul. Żeromskiego. Od ul. Żeromskiego do ul. Waszyngtona obowiązuje jeden kierunek ruchu (przeciwny do dotychczasowego). Wyjazd ze ślepego odcinka skweru (od nr 15 do nr 19) w kierunku ul. Świętojańskiej, ul. Borchardta lub ul. Waszyngtona. Wjazd - ul. Armii Krajowej i Borchardta. Od ul. Borchardta do budynku nr 15-19 obowiązuje tymczasowy ruch dwukierunkowy na dotychczasowej jezdni jednokierunkowej. Wyjazd z ul. Żeromskiego oraz ze ślepego odcinka skweru Kościuszki (od nr 14 do nr 26) w kierunku ul. Świętojańskiej, ul. Waszyngtona. Z ul. 10 Lutego na ul. Świętojańską możliwy wyłącznie skręt w prawo i w lewo. Z ul. Świętojańskiej dojazd do skweru objazdem ul. Armii Krajowej lub ul. Pułaskiego, ul. Żeromskiego, ul. Waszyngtona. 30 grudnia, godz. 8 - 31 grudnia, godz. 14
Skwer Kościuszki wyłączony z ruchu na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona. Zamknięte zostaną jego ślepe odcinki między ul. Żeromskiego a Świętojańską oraz ul. Borchardta a ul. Świętojańską. Zamknięta zostanie ul. Żeromskiego. Na skwerze Kościuszki i ul. Żeromskiego obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania. Do godz. 14 31 grudnia dojazd na skwer Kościuszki możliwy ul. Armii Krajowej i Borchardta lub Waszyngtona. Wyjazd wyłącznie ul. Waszyngtona.
31 grudnia, godz. 14 - 1 stycznia, godz. 14
Z ruchu wyłączone zostaną:
- skwer Kościuszki od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona,
- ul. Żeromskiego od ul. Pułaskiego do skweru Kościuszki,
- ul. Borchardta na odcinku od ul. Armii Krajowej do skweru Kościuszki,
- ul. Świętojańska od ul. Armii Krajowej do ul. Starowiejskiej,
- ul. 10 Lutego od ul. Świętojańskiej do ul. Władysława IV,
- ul. Abrahama na odcinku ul. Starowiejskiej do ul. Batorego,
- ul. Zygmunta Augusta na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Starowiejskiej.
Kierowcy proszeni są o usunięcie pojazdów 29 grudnia (godz. 8) ze skweru Kościuszki i ul. Żeromskiego (od skrzyżowania z ul. Pułaskiego w stronę skweru) oraz 30 grudnia (godz. 8) z ulic: 10 Lutego (od ul. Władysława IV w stronę skweru Kościuszki), Świętojańskiej (od Starowiejskiej do Armii Krajowej), Abrahama (od Starowiejskiej do Batorego), Zygmunta Augusta.

Parkowanie

30 grudnia od godz. 8 zamknięty zostanie skwer Kościuszki od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona (wymienione ulice będą przejezdne). 31 grudnia od godz. 14 zamknięte zostaną pozostałe ulice wchodzące w teren imprezy masowej.

Mieszkańcy, którzy mają abonamenty upoważniające do parkowania w tym obszarze strefy płatnego parkowania proszeni są o pozostawienie samochodów w możliwie najbliższej okolicy od miejsca określonego w abonamencie. Posiadane przez mieszkańców tego obszaru abonamenty typu M będą upoważniały do zwolnienia z opłat związanych z parkowaniem w odległości do 200 m poza zakresem wskazanym w abonamencie.

Komunikacja

Ważne dla pasażerów

31 grudnia obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej
Od godz. 14. nie będą obowiązywać przystanki Skwer Kościuszki - InfoBox przy ul. Świętojańskiej w kierunku Karwin i Cisowej oraz Centrum Handlowe Batory przy ul. 10 Lutego w kierunku Cisowej i Chyloni.
Od godz. 16 do godz. 8 1 stycznia zamknięte będzie skrzyżowanie ul. 10 Lutego i Świętojańskiej. Zmienione zostają trasy linii trolejbusowych: 21, 22, 23, 24, 25, 28, 29, 30, 710, autobusowych dziennych: 204, 282, 700 oraz nocnych N10, N20, N30, N40 i N94.
W godz. 20 - 23.30 wykonane zostaną dodatkowe kursy na liniach: 20, 25, 28, 150, 170, 172 i 282.
Wykonany zostanie dodatkowy kurs linii R z Rumi Dworca PKP do Gdyni o godz. 23, a kursy o godz. 21.35, 22i 22.30 będą wykonywane jednocześnie przez dwa autobusy.
Wszystkie wieczorne kursy na liniach: S, 150, 152 i 282 obsługiwane będą przez autobusy przegubowe
• w godz. 23.30 - 3. autobusy linii nocnych N10 i N20 funkcjonować będą co ok. 15 minut, a po godz. 3 co ok. 30 minut.
Wykonane zostaną dodatkowe kursy na linii N30 z Gdyni Dworca Gł. PKP do Rumi o godz.: 0.35, 0.50, 1.20, 1.50, 2.20, 2.50, 3.20, 3.50.
Wykonany zostanie kurs linii N94 z Pogórza Górnego do Rewy o godz. 2.05.
W czasie nasilonych powrotów z koncertu i pokazu sztucznych ogni uruchomione zostaną dodatkowe kursy
Z przystanku Gdynia Dworzec Gł. PKP przy pl. Konstytucji linii N20 i N28 w kierunku Chyloni, Cisowej i Pustek Cisowskich oraz linii N40 na Oksywie, Obłuże i Pogórze.
Z przystanku Armii Krajowej przy ul. Władysława IV linii N10 w kierunku Karwin i Kaczych Buków, N20 w kierunku Witomina i Chwarzna.
Zmieni się lokalizacja przystanków autobusowych i trolejbusowych, z których będzie można 1 stycznia 2014 r. dojechać do dzielnic miasta.
W kierunku Karwin, Witomina i Chwarzna: przystanek Armii Krajowej przy ul. Władysława IV.
W kierunku Chyloni, Cisowej, Pustek Cisowskich oraz Obłuża, Oksywia i Pogórza: przystanek Gdynia Dworzec Gł. PKP na placu Konstytucji.
Szczegółowe rozkłady jazdy na www.zkmgdynia.pl.
W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia pociągi SKM pojadą z następującą częstotliwością:
Gdynia Główna - Gdańsk Główny w godz. 21 - 4 co około 30 min.
Gdynia Główna - Wejherowo w godz. 23.35 - 4.05 co ok. 30 min.
Trasa kolejek jadących z Gdyni Głównej do Chyloni o godz. 2.05 i 3.05 zostanie wydłużona do Wejherowa.
Szczegółowy rozkład jazdy pod adresem
http://www.skm.pkp.pl/fileadmin/pdf/rozklady/SYLWESTER_2013-2014.xls.

Wideo

Materiał oryginalny: Sylwester 2013/2014 w Gdyni z Polsatem. Zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej - Gdańsk Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie