TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5

Komplet punktów zdobył zespół Energi Stoczniowca w derbach Pomorza w Toruniu w meczu grupy B Polskiej Ligi Hokeja. Gdańszczanie tylko raz przegrali w tym sezonie z TKH, a w pozostałych meczach zwyciężali. Po tej wygranej nasz zespół umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Podopieczni trenera Andrzeja Słowakiewicza koncertowo zagrali w pierwszej tercji. Hokeiści z Gdańska przeprowadzali szybkie ataki i nie brakowało im sytuacji pod bramką rywali. W ciągu niespełna dwóch minut zawodnicy Stoczniowca strzelili trzy gole i ustawili to spotkanie po swojej myśli. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Wojciech Jankowski, Aron Chmielewski i Jarosław Rzeszutko.
W drugiej tercji gdańszczanie grali spokojnie, ale jedną sytuację zdołali zamienić na gola. Krążek do siatki skierował Chmielewski, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.
W ostatniej części spotkania podopieczni trenera Słowakiewicza nie forsowali już tempa gry i choć przegrali w tej tercji, to pewnie wygrali mecz w Toruniu.
A w niedzielę Stoczniowiec zagra w Oświęcimiu z Unią. Początek spotkania o godzinie 18.

TKH Nesta Toruń - Energa Stoczniowiec Gdańsk 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)
Bramki: 0:1 Jankowski - Furo (4.11), 0:2 Chmielewski - M. Wróbel - Maciej Rompkowski (5.08), 0:3 Rzeszutko - Steber - Skutchan (6.03), 0:4 Chmielewski - Maciej Rompkowski (34.37), 1:4 Bomba - Bomastek - Kubat (40.25), 1:5 M. Wróbel - Chmielewski (50.09), 2:5 Bomastek - Bomba - Dołęga (52.59, w przewadze).
TKH Nesta: Plaskiewicz - Chrzanowski, Kubat; Koseda, Buril; Talaga, Lidtke; Pietras, Gimiński - Bomastek, Bomba, Dołęga; Kuchnicki, Winiarski, Marmurowicz; Wieczorek, Chyliński, Minge oraz Porębski, Kalinowski.
Energa Stoczniowiec: Odrobny - Mateusz Rompkowski, Kostecki; Benasiewicz, B. Wróbel; Skrzypkowski, Maciejewski oraz Wróblewski - Steber, Rzeszutko, Skutchan; Furo, Ziółkowski, Jankowski; Maciej Rompkowski, M. Wróbel, Chmielewski.