MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tomasz Rakowski z PiS: rozwój komunikacji w mieście musi się odbywać w sposób zrównoważony

red.
Rozwój komunikacji w Gdańsku, czyli ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, musi się odbywać w sposób zrównoważony. Kluczową rzeczą, jaką chcemy zrobić, jest zmiana filozofii na filozofię zdrowego rozsądku – mówił w środę kandydat na prezydenta Gdańska z PiS Tomasz Rakowski.

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska Tomasz Rakowski zaprezentował w środę propozycje programowe dotyczące udrożnienia układu komunikacyjnego w mieście.

Tomasz Rakowski ma pomysł na zmiany w komunikacji miejskiej w Gdańsku

- Po pierwsze, zakończymy walkę z kierowcami. Chodzi przede wszystkim o zwężenia dróg, ograniczenia prędkości, szczególnie na głównych arteriach komunikacyjnych, takich jak al. Zwycięstwa, czy al. Grunwaldzka. W związku z tym zlikwiduję zwężenie na al. Grunwaldzkiej w Oliwie, od ul. Kaprów do ul. Derdowskiego, tam gdzie na pasie ruchu mamy w tym momencie parking. Nie będę kontynuował tego projektu, który pojawił się kilka dni temu, odnośnie budowy buspasa od ul. Abrahama do Galerii Bałtyckiej. Jestem także bardzo skłonny do tego, żeby wrócić do ograniczenia prędkości wynoszącej 70 km/h na al. Zwycięstwa – zapowiedział Rakowski.

Innym z zaproponowanych przez niego pomysłów był m.in. audyt systemu zarządzania ruchem Tristar. W ocenie Rakowskiego „nie wypełnia on swojej roli”.

- Dlatego pierwszą moją decyzją będzie audyt tego systemu. Jeżeli wykaże on, że możemy ten system naprawić, możemy go usprawnić, będziemy to robić. A jeżeli okaże się, że efekty takiej zmiany byłyby niewystarczające, to zakupimy gotowe systemy klasy Advanced Traffic Management System, czyli zaawansowane systemy zarządzania ruchem drogowym, które są dostępne i funkcjonują bardzo dobrze w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył.

Rakowski wymienił też m.in. potrzebę montażu na kluczowych skrzyżowaniach tablic informujących o tym, z jaką prędkością należy się poruszać, aby kolejne skrzyżowanie przejechać na zielonym świetle oraz sekundników, które będą pokazywały czas do zmiany światła na czerwone lub zielone. Stwierdził też, że konieczne jest zbudowanie estakad nad al. Havla i ul. Łostowicką. - To będzie mój priorytetowy projekt i zabezpieczę pieniądze w przyszłorocznym budżecie na to, aby te estakady wybudować – wskazał.

- Rozwój komunikacji w Gdańsku, czyli ruchu pieszego, rowerowego, samochodowego, musi się odbywać w sposób zrównoważony. Kluczową rzeczą, jaką chcemy zrobić, jest zmiana filozofii na filozofię zdrowego rozsądku. To jest clue naszego podejścia – podsumował Rakowski.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 7 kwietnia. Druga tura bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miast zaplanowana jest na 21 kwietnia.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto