Zwycięstwo Lechii na pożegnanie z drugą ligą

Biało-zieloni przypieczętowali swój awans do Ekstraklasy pokonując jedenastą w tabeli Stal 2:0. Mecz nie spowodował zmian w tabeli, ale dzięki temu zwycięstwu świętowanie awansu przez kibiców nie zostało zakłócone.

Stal przez cały sezon dość przeciętnie spisywała się na wyjazdach, a ostatnie zwycięstwo na obcym terenie odniosła w listopadzie zeszłego roku. Lechia do pojedynku przystąpiła w najmocniejszym składzie i kapitalnie rozpoczęła mecz. Już w 1. minucie, po dobrym dośrodkowaniu Macieja Kalkowskiego, celnym strzałem głową popisał się Paweł Buzała, otwierając wynik meczu. Cztery minuty później, przed dobrą okazją stanął Maciej Rogalski, lecz jego strzał obronił bramkarz przyjezdnych Tomasz Wietecha. Pierwsze pół godziny gry przyniosło kilka dobrych okazji dla Lechii, jednak ani Buzała, ani Piątek, ani Cetnarowicz nie potrafili umieścić piłki w siatce. Pod koniec pierwszej części gry do głosu doszli goście, ale ich próby nie stanowiły problemu dla Pawła Kapsy.

Po przerwie na boisku nie pojawił się już Piotr Cetnarowicz, ponieważ w jego miejsce Dariusz Kubicki wprowadził Andrzeja Rybskiego. W 48. minucie gry drużyna ze Stalowej Woli poważne zagroziła naszej defensywie, lecz na szczęście w groźnej sytuacji piłkę na rzut wybił Sebastian Fechner. Decydująca dla losów tego spotkania była 58. minuta, gdy po składnej akcji Lechistów bramkę zdobył Łukasz Trałka. Wtedy radość na trybunach rozgorzała na dobre, bowiem kibice wiedzieli, że gości nie będzie stać już na odpowiedź. Nie mylili się, a jeszcze jedną dobrą okazję w 73. minucie zmarnował Rogalski. Koniec meczu, pożegnanie z druga ligą, można uznać za udane.

Lechia od początku do końca kontrolowała przebieg gry, nie dopuszczając do zbyt wielu okazji ze strony gości. Po kilkunastu latach Biało-Zieloni znów zagrają w Ekstraklasie, choć jak już wiemy od kilku tygodni, nie sponsorowaną już przez Orange. Teraz pozostaje nam radować się i czekać, na jakie wzmocnienia zdecyduje się zarząd, bowiem są one nam napewno potrzebne jeśli chcemy zostać w najwyższej klasie rozgrywkowej na dłużej. Już jutro o godzinie 16 przy Długim Pobrzeżu rozpocznie się oficjalna feta z okazji awansu naszych piłkarzy.

LECHIA GDAŃSK- STAL  STALOWA WOLA   2:0 (1:0)

Bramki: Buzała 1', Trałka 58'
Żółta kartka: Pałkus (Stal)

Lechia: Kapsa - Piątek (42' Fechner), Wołąkiewicz, Midzierski, Kosznik, Kalkowski, Trałka (Manuszewski 62'), Miklosik, Rogalski, Cetnarowicz (46' Rybski), Buzała

Stal: Wietecha, Wieprzęć, Lipecki (62' Ukakwe), Lebioda, Pałkus (67' Iwanicki), Trela, Piszczek, Krawiec, Gęśla, Ławecki (71' Drozd), Maciorowski