Atom Trefl przegrywa po tie-breaku

Piotr Wiśniewski
Na zakończenie 9. kolejki spotkań w PlusLidze Kobiet Atom Trefl podejmował Organikę Łódź. W razie zwycięstwa Atomówki mogły wskoczyć na pozycję lidera po półmetku rywalizacji. Tymczasem sopocianki nie sprawiły obchodzącemu tego dnia urodziny Alessandro Chiappiniemu i przegrały po tie-breaku 2:3. Tytuł MVP spotkania powędrował w ręce Joanny Mirek.

Atom Trefl - Organika Budowlani Łódź 2:3 (18:25, 25:15, 29:27, 19:25, 14:16)

Atom Trefl: Bełcik, Ozsoy 20, Maculewicz 12, Fatiejewa 19, Świeniewicz 2, Navarro Fernandez 15, Maj (libero) oraz M.Śliwa 3, Sieczka 7, Dziękiewicz 1, Nuszel.

Organika Budowlani: Echenique 1, Bryda 4, De Paula 10, Mirek 29, Teixeira 1, Szeluchina 19, Ciesielska (libero) oraz Kosek 6, Wojcieska 2, Szymańska 4.

MVP: Joanna Mirek

V set 14:16
Końcowy blok MVP spotkania Joanny Mirek, która blokuje atak Eweliny Sieczki. Organika wygrywa w tie-breaku 16:14, a w całym meczu 3:2.

Atomówki bronią piłkę meczową. Po chwili jednak Organika prowadzi 15:14.

Piłka meczowa dla łodzianek przy wyniku 13:14.

Autowy atak Joanny Mirek. Świetnie dziś dysponowana zawodniczka nie trafia piłką w boisko. 12:12.

Zagrywkę psuje Amaranta Fernandez Navarro. 11:11.

Atomówki ze stanu 6:10 doprowadzają do remisu 10:10. Wciąż sprawą otwartą pozostaje kwestia zwycięzcy tego spotkania.

Po raz wtóry w roli głównej Turczynka. 9:10.

Blok Neriman Ozsoy. 8:10. Emocji ciąg dalszy...

Trudno myśleć o sukcesie kiedy szwankuje przyjęcie. A to jest wodą na młyn dla atakujących zespołu z Łodzi. Organika prowadzi już 10:6.

W połowie decydującego seta po skutecznym ataku Shelukhiny Organika prowadzi 8:6.

Na szczęście dla Atomówek mylą się w obronie łodzianki. 6:6.

Sprytne zachowanie pod siatką Kingi Maculewicz. Organika nie składa jednak broni. 4:4.

Ze skrzydła atakuje Fatiejewa i 2:2.

Atomówki rozpoczynają od prowadzenia 1:0.

IV set 19:25
Cudu jednak nie było. Z drugiej linii atakował Fatiejewa, ale nadziała się na potrójny blok rywalek. 19:25.

Atom odrabia straty. Jest już tylko 19:23...

Chyba tylko cud sprawi, iż Atom Trefl wygra tego seta.

Nietęgie miny mają kibice zgromadzeni w hali na granicy Sopotu i Gdańska. Czwarta partia od połowy seta toczy się pod dyktando jednej drużyny i nie są to Atomówki...13:22.

Nasze wcześniejsze słowa zdają się potwierdzać, iż do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebny będzie tie-break. Organika prowadzi bowiem 19:13.

Druga przerwa techniczna przy wyniku 11:16. Czyżbyśmy byli świadkami piątego seta w Ergo Arenie?

Przy stanie 10:15 o czas prosi Alessandro Chiappini. Włoch jest wyraźnie niezadowolony z gry swoich zawodniczek w tej części meczu.

Rośnie przewaga Organiki. Łodzianki mają na swoim koncie 14 punktów, podczas gdy sopocianki 10.

Ewelina Sieczka powstrzymana przez blok Joanny Mirek. 8:10.

Na pierwszej przerwie technicznej żadnemu z zespołów nie udało się wypracować większej przewagi, ale to drużyna z Łodzi prowadzi 8:7.

W czwartym secie trwa walka punkt za punkt. 4:4. Na pewno łatwiej gra się gospodyniom, które mają komfort psychiczny przewagi jednego seta.

III set 29:27
Próbę nerwów lepiej wytrzymują Atomówki. Ze stanu 26:27 Atom Trefl wyciąga partię na swoją korzyść, wygrywając 29:27. Gospodynie w ostatniej akcji zatrzymują rywalki na skutecznym bloku.

W aut atakuje Ozsoy i 26:26.

25:25.

Emocje w końcówce seta. Łodzianki tracą do Atomówek jeden punkt. 23:22, a po chwili z przechodzącej piłki punkt zdobywa Julia Shelukhina, który doprowadza do remisu. Ukrainka skończyła dwie piłki z rzędu.

Drużynie z Lodzi udaje się przedrzeć przez blok Atomówek. 22:20 dla Atomu Trefl.

Po świetnym ataku Ozsoy z prawego skrzydła jest 19:17 dla gospodyń.

16:14 na drugiej przerwie technicznej. Jak na razie może się podobać gra nowej zawodniczki w szeregach Atomu Trefl - Olgi Fatiejewej.

Atomowe uderzenie w wykonaniu Fatiejewej.Sopocianki prowadzą tylko jednym punktem, a kilka sekund później jest już remis po 13.

Świetnie z prawego skrzydła atakuje Hiszpanka Fernandez. 11:8.

Organika nieco niweluje straty. W tej chwili jest 9:6 dla gospodyń.

Wysoko wygrany drugi set najwyraźniej podbudował gospodynie, które w trzeciej partii wykazują wyższość nad oponentkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. 8:3 na pierwszej przerwie technicznej.

Świetne zachowanie Kingi Maculewicz. 4:2 dla Atomu Trefl.

II set 25:15
Atomówki gromią rywalki w drugim secie, wygrywając 25:15.

To co w pierwszym secie było atutem zespołu z Łodzi w drugim już się nie sprawdza. Atom kroczy do zwycięstwa w tej partii i doprowadzenia do remisu. 23:15.

Na trybunach "Atomówki, Atomówki!". Fani w drugim secie mogą mieć powody do zadowolenia. Ich zespół prowadzi 19:13.

Atom Trefl na drugą przerwę techniczną w tej partii schodzi w dobrym humorach. Wszak gospodynie prowadzą różnicą pięciu punktów.

W końcu zaczyna funkcjonować sopocki blok, który w poprzednich spotkaniach był dla rywalek ścianą nie do zdobycia.

Autowy blok Organiki. Atomówki powiększają przewagę. 12:7.

Z lewego skrzydła Fatiejewa i 9:5.

Kolejny as serwisowy i 8:4 na pierwszej przerwie technicznej.

As serwisowy Neriman Ozsoy! 5:3 dla Atomu Trefl. Przy stanie 6:3 dla sopocianek o czas poprosił trener drużyny z Łodzi - Wiesław Popik.

2:1 dla Organiki na początku drugiej partii.

I set 18:25
Już pierwszą piłkę meczową Organika wykorzystuje. Skuteczny blok na Kindze Maculewicz i Atomówki przegrywają 18:25

Łodzianki mają piłkę setową przy stanie 18:24.

Trzy punkty z rzędu gospodyń i o czas prosi opiekun Organiki. Po przerwie przyjezdne zdobywają 22 punkt. 17:22.

Atomówki kończą atak, ale wcześniej miała miejsce kuriozalna sytuacja. Sopocianki były przekonane, że piłka opuści boisko, tymczasem powędrowała ona na...pole punktowe Atomu Trefl. 14:21.

Skuteczny blok Neriman Ozsoy. Po chwili zagrywkę psuje Ewelina Sieczka. 13:19.

Zespół gości powiększa przewagę. Taki obrót sprawy może nieco zaskakiwać kibiców Atomu Trefl. 11:18.

Autowy atak Neriman Ozsoy. Przy stanie 11:16 oba zespoły udają się na drugą przerwę techniczną.

To nie jest dobry fragmenty gry w wykonaniu gospodyń. Błąd w przyjęciu skrzętnie wykorzystują łodzianki, które zdobywają 14 punkt. Po stronie Atomówek cztery "oczka" mniej. O czas prosi trener Alessandro Chiappini.

Z prawego skrzydła skutecznie atakuje Fatiejewa. 10:12.

Na zagrywce Izabela Bełcik. Okrzyk kibiców: "Asa Iza asa" nie pomógł. Organika prowadzi 10:8.

Na pierwszej przerwie technicznej Organika prowadzi 8:6. Jak na razie gra Atomówek jest dość chaotyczna.

Atak ze środka Olgi Fatiejewej i 5:6. Ponownie w roli głównej wystąpiła Rosjanka.

Zespół gości fatalnie myli się pod siatką. Za chwilę Atomówki doprowadzają do remisu 4:4.

Prowadzenie Organiki 3:1. Po chwili gospodynie wyprowadzają skuteczną kontrę i 2:3.

Atomówki zaczynają od bloku Izabeli Bełcik. Odpowiedź łodzianek - skuteczny atak i 1:1.