Ekstraklasa na żywo: Lechia Gdańsk - Korona Kielce 0:1

Lechia przegrała drugi mecz z rzędu. Korona Kielce wygrała, mimo słabej gry, 1:0. Może gdyby Lechia wykorzystała jedną z licznych sytuacji wynik byłby inny. Jednak Korona zagrała mądrze i wykorzystała jedną z niewielu sytuacji. Cień na bramkę Korzyma rzuca jednak pozycja spalona, na której znajdował się Tataj, który zaliczył asystę przy golu

Żółte kartki: Vuković (39')

90'+3 Sędzia gwiżdże po raz ostatni. Korana wyjeżdża z Gdańska z trzema punktami.
90' Zieńczuk dośrodkowuje na głowę Buvala, strzał napastnika obok bramki
89' Tomasz Nowak biegnie z piłką wzdłuż prawego skrzydła, schodzi do środka i wywalcza rzut rożny. Stały fragment gry rozegrany krótko na zyskanie czasu. Kibiców Lechii gra na czas Korony denerwuje, lecz trudno się dziwić piłkarzom gości
87' Sazankou podaje do Deleu, Brazylijczyk strzela, ale bardzo lekko
84' Powrót Zieńczuka do Lechii. Zawodnik ten zmienia Traore
80' GOOOOOL! Marcin Tataj wychodzi do podania i dogrywa piłkę do Korzyma. Ten świetnie przyjął i celnie uderzył. Powtórka wskazuje, że Tataj był na spalonym, więc bramki być nie powinno...
78'
Dobre dogranie Kaczmarka i Buzała uderza tuż obok bramki
75' Korzym wychodzi do dobrej sytuacje, lecz przerywa mu gwizdek sędziego. Zawodnik faulował obrońcę Lechii
70' W polu karnym Korony podcinany Traore, lecz sędzia nie gwiżdże faulu. Powtórki nie wyjaśniają sytuacji. Tymczasem kontratak gości, Korzym do Ediego a ten mocno strzela w bramkę. Małkowski jednak bez zarzutu.
67' Jovanović decyduje się na indywidualną akcję i oddaje strzał. Jednaj zbyt lekki i w sam środek bramki
64'
Kontratak Korony, świetne dośrodkowanie Sobolewskiego i mierzony strzał Ediego, jednak niecelny
59' Kaczmarek decyduje się na uderzenie z dystansu, któej jest niecelne, lecz piłkę przyjmuje Traore i oddaje strzał obok bramki Cierzniaka
54' Świetna akcja ofensywna Deleu, podaje do Lukjanovsa i dostaje piłkę z powrotem po czym oddaje bardzo dobry strzał, jednak niecelny. Teraz wiemy, czemu Brazylijscy boczni obrońcy są najlepsi na świecie!
52' Traore zagrywa świetną piłkę do Buvala, lecz ten zbyt wolno dopadł do piłki. Szybszy był Cierzniak. Po chwili kontra Korony i minimalnie niecelny strzał Sobolewskiego
49' Piłkę na 20. metrze dostaje Surma i oddaje minimalnie niecelny strzał
48' Dośrodkowanie Lukjanovsa i...słupek! Potem piłka potoczyła się wzdłuż linii bramkowej i nie wpadła do bramki. Najlepsza sytuacja Lechii, choć przypadkowa
46' Sędzia rozpoczyna drugą połowę. Czekamy na bramki!
45+1' Małek po raz ostatni gwiżdże w pierwszej połowie. Zdecydowana dominacja Lechii, lecz nieudokumentowana bramką. Brakuje także klarownych sytuacji. Z kolei kontry gości bywają groźne, gdy do piłki dochodzi Edi Andradina
43' Kapitalny strzał Ediego z 35 metrów z lewej strony boiska. Małkowski wyciągnął się w locie, ale piłka poszybowała w boczną siatkę
40' Ciekawa kombinacja Lechii z rzutu wolnego. Nowak podcina piłkę nad murem do Traore, ten jednak za niski by sięgnąć piłkę
34' Świetna centra Lukjanovsa do Buzały, a napastnik Lechii uprzedzony po raz kolejny przez Markiewicza
30' Małe zamieszanie w polu karnym Korony, piłka wybita poza 'osiemnastkę' a tam na piłkę czycha Surma, lecz jego strzał daleko obok bramki
26' Po dośrodkowaniu Maliszewskiego piłka trafia pod nogę Ediego, ale jego strzał był niecelny. Brazylijczyk uderzał swoją słabszą, prawą nogą
17' Traore uruchamia na prawym skrzydle Deleu, a ten dośrodkowuje do źle ustawionego Lukjanovsa. Łotysz oddał słaby strzał z trudnej pozycji
14' Kolejna świetna akcja Buvala, dośrodkowanie tym razem z lewej strony. Lukjanovs ponownie uprzedzony i rzut rożny dla Lechii. Paweł Nowak dośrodkowuje bardzo słabo
12' Świetna akcja Buvala na prawym skrzydle i dośrodkowanie do Lukjanovsa, któremu piłka odskoczyła, zaś Traore już nie mógł zrobić z niej pożytku
10'
Rzut rożny Korony, ale bez pożytku dla gości
8' Dobry start Lechii, skutecznie w obronie i próba dynamicznych akcji w ataku. Z 35 metrów uderzał Lukjanovs
2' I kolejne dośrodkowanie do Buvala, któy został uprzedzony w ostatniej chwili przez obrońcę Korony
1' Początek spotkania!Dobry początek Lechii, dośrodkowanie Buzały i piłka wybita na rzut rożny