Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdańska Nagroda Równości. Zgłoszenia kandydatów do 26 listopada

red.
Przemysław Świderski
Główną ideą Gdańskiej Nagrody Równości jest promowanie osób, które w szczególny sposób działają na rzecz praw człowieka. Nominacje przyjmowane są do 26 listopada. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz drugi.

Wyróżnienie może być przyznane osobie fizycznej za kreowanie nowatorskich pomysłów, śmiałych idei, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie równych szans, sprawiedliwości społecznej lub przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Nagrodą może być też wyróżniona osoba za bohaterski czyn w obronie praw człowieka, sprawiedliwości społecznej lub godności ludzkiej, z narażeniem własnego interesu, zdrowia lub życia.

Gala w 2017 roku:

Wnioski nominacyjne o przyznanie nagrody, z odpowiednim uzasadnieniem, może składać każda mieszkanka i mieszkaniec Gdańska, po zebraniu minimum 10 osób wspierających nominację. Kandydaturę należy zgłosić na formularzu Wniosku Nominacyjnego pobranym ze strony Komunikatów Urzędu Miejskiego.

Wnioski należy składać drogą elektroniczną na adres: [email protected] (wyłącznie wypełniony wniosek, zapisany w pliku otwartym, edytowalnym) oraz w wersji papierowej w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Kandydatura do Gdańskiej Nagrody Równości” oraz adnotacją „NIE OTWIERAĆ”. Wersję papierową należy złożyć:
- w Zespole Obsługi Mieszkańców Nr 3, ul. Nowe Ogrody 8/1,
- lub wysłać pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miejski w Gdańsku, Barbara Borowiak, Wydział Rozwoju Społecznego, ul. Kartuska 5, 80- 103 Gdańsk.

Nominacje do Gdańskiej Nagrody Równości przyjmowane są do poniedziałku, 26 listopada 2018 roku do godz. 16.00.

Zarówno w przypadku przesłania wniosków drogą elektroniczną jak i pocztową, decyduje data wpływu do Urzędu Miejskiego. Wnioski złożone bądź przesłane po terminie, wypełnione nieprawidłowo i niespełniające wymogów nie będą rozpatrywane.

Trzy nagrody

Kapituła w tym roku, inaczej niż w roku ubiegłym, przyzna trzy nagrody, ale bez kategorii. Przy ocenie kandydatek i kandydatów do Gdańskiej Nagrody Równości brane jest pod uwagę jedno z trzech kryteriów.

Pierwsze z nich to kreowanie nowatorskich pomysłów, śmiałych idei, innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie równych szans, sprawiedliwości społecznej lub przeciwdziałania dyskryminacji wśród mieszkańców i mieszkanek Gdańska. Drugim kryterium jest wyróżnianie się codzienną wytężoną pracą na rzecz sprawiedliwości społecznej. Trzeci warunek mówi o wyróżnieniu za bohaterski czyn w obronie praw człowieka, sprawiedliwości społecznej lub godności ludzkiej, z narażeniem własnego interesu, zdrowia lub życia.

Nagrodzeni w 2017

W roku 2017 najlepszym praktykiem Gdańskiej Nagrody Równości roku został Piotr Bogdanowicz – dyrektor Szkół Programów Indywidualnych, malarz, nauczyciel plastyki i historii sztuki. Jako wizjonerkę GNR doceniono Annę Mączyńską – Kasprzyk, założycielkę firm JobHunter i trenerkę biznesową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto