MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Moje '89 Pokolenie. Młodzi grają samych siebie

Redakcja
Za: YouTube.com
Paweł Jóźwiak-Rodan reżyseruje dokument o pokoleniu ludzi urodzonych po 1989 roku. Każdy w tym wieku może stać się bohaterem filmu.

"Moje 89' Pokolenie" ma stać się zbiorowym portretem pokolenia młodych ludzi. Bohaterem produkcji może zostać każdy urodzony po 1989, kto prześle swoje wideo do autorów pomysłu. W pierwszej turze projektu organizatorzy otrzymali 40 zgłoszeń.

Druga rozpoczęła się 16 lipca i ma się zakończyć za dwa miesiące - do 15 października filmowcy-amatorzy mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Filmy można wrzucać za pośrednictwem strony Millionyou.com lub przesyłać zgrane na DVD, lub pendrivie na adres: Projekcja Identyfikacja, ul. Jasia i Małgosi 29, 94-118 Łódź (Dowiedz się:Jak zgłosić się do projektu).

- W drugiej turze zasugerowaliśmy uczestnikom przedstawienie sylwetki jednego bohatera, czemu pomóc ma przygotowana przez nas lista pytań. Warto korzystać także z materiałów archiwalnych, nagrań i fotografii z dzieciństwa - mówi Agnieszka Cieślarek, zajmująca się promocją projektu. - Mile widziane są też zgłoszenia, które nie trzymają się ściśle tej konwencji, ale zawierają coś oryginalnego. Każdy film powinien trwać około godziny, choć mieliśmy i dłuższe.

Autorzy filmów, które zdecyduje się zaprezentować w swoim pełnometrażowym dokumencie reżyser Paweł Jóźwiak-Rodan, otrzymają pensję - za minutę wykorzystania ich wideo w produkcji organizatorzy projektu płacą 100 złotych. Oprócz tego ich nazwiska zobaczymy na liście osób odpowiedzialnych za zdjęcia w końcowych napisach.

Pierwsze wnioski? Organizatorzy projektu twierdzą, że trudno przedstawić ogólny obraz 23-latka, bo pokolenie '89 jest bardzo zróżnicowane. Wśród ludzi z 1989 r. oraz tych urodzonych potem znaleźli się hiphopowcy, pianiści, bokserzy i miłośnicy filmów Almodovara.

"Moje 89' Pokolenie" to pierwszy pełnometrażowy polski projekt "crowdsourcingowy" (może w nim wziąć udział każdy). W promocji przedsięwzięcia uczestniczą znani artyści - Anna Mucha, Ten Typ Mes i Krzysztof Zanussi.

Premiera dokumentu przewidziana jest na początek 2013. Pierwszy raz film zobaczymy podczas Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym. Wszyscy, których film zostanie wykorzystany w produkcji otrzymają za darmo wejściówki na pokaz premierowy. Później film będzie można obejrzeć w telewizyjnej Dwójce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Robert EL Gendy Q&A

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto