Turniej Top Volley International: Trzecia porażka Atomu Trefla

Piotr Wiśniewski
Tomasz Bołt
Czas między świętami, a Nowym Rokiem zawodniczki Atomu Trefla Sopot spędzają w Szwajcarii, gdzie biorą udział w Turnieju Top Volley International. Atomówki mają za sobą już trzy spotkania – wszystkie przegrane.

Pierwsze dwa mecze podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego przegrały po tie-breaku. Rywalami Atomówek były zespoły Volero Zurich oraz Dutch All Stars. Szkoda zwłaszcza tego pierwszego spotkania, gdyż sopocianki mogły rozstrzygnąć go na swoją korzyść.

Zupełnie nie po myśli wiceliderek PlusLigi Kobiet potoczył się z kolei trzeci pojedynek. W starciu z włoskim Sirio Perugia Atom Trefl nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Już premierowy set potwierdził, iż nie będzie to łatwe spotkanie. Włoszki od początku lepiej czuły się na parkiecie i szybko wypracowały kilkupunktową przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej rywalki prowadziły 8:2. Na domiar złego kontuzji kostki doznała Neriman Ozsoy. Uraz Turczynki wyeliminował ją z treningów na kilka dni. Mimo kilku zrywów w wykonaniu Atomówek partia zakończyła się wysokim zwycięstwem Sirio 25:17.

W drugim secie sopocianki spisywały się już dużo lepiej, ale wystarczyło to jedynie do zdobycia 19 punktów. A mogło być ich znacznie więcej, gdyż w pewnym momencie Atom Trefl tracił do oponentek zaledwie jedno „oczko”. Taka sytuacja miała miejsce przy wyniku 1:2, 2:3, 6:7 oraz 7:8.

Trzecia partia również padła łupem włoskiej drużyny. Na początku Atomówki walczyły punkt za punkt, ale podobnie jak w poprzednich setach w końcówce dało o sobie znać większe doświadczenie Perugii. Piłkę meczową Włoszki zdobyły po błędzie Fernandez, która nie sięgnęła piłki w ataku.

Atom Trefl – Sirio Perugia 0:3 (17:25, 19:25, 22:25)

Atom Trefl: Konieczna, Świeniewicz, Bełcik, Maculewicz, Fernandez, Ozsoy, Maj (L) oraz Boz, Sieczka, Nuszel, M. Śliwa.

Sirio Perugia: Fateeva, Quaranta, Leggeri, Popovic, Ihnatsiuk, Rondon, Arcangeli (L).

Pozostałe wtorkowe wyniki:

Voléro Zürich - Volei Futuro 1:3 (25:12, 19:25, 19:25, 21:25), Volei Futuro - Dutch All Stars 3:0 (25:17, 25:20, 25:21), Voléro Zürich - Sirio Perugia 3:2

5. Atom Trefl Sopot 3 3 pkt. 4:9

Atomówki straciły już szansę gry w finale imprezy. W ostatnim meczu zmierzą się z brazylijskim Volei Futuro.