Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zmiany na Dolnym Mieście! Nowe trybuny widokowe i zejścia na brzeg Nowej Motławy

OPRAC.: MM
wizualizacje GGI Dolne Miasto, partnera prywatnego
Osiem nowych trybun widokowych z zejściami nad brzeg Nowej Motławy powstaje w obszarze Dolnego Miasta w Gdańsku. To druga z publicznych inwestycji realizowanych w ramach trwającego projektu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, którego celem jest szeroka rewitalizacja dzielnicy Dolne Miasto. Wcześniej w ramach PPP powstało już ogólnodostępne, wielofunkcyjne boisko przy Szkole Podstawowej nr 65.

Aktualnie na terenie Dolnego Miasta trwa remont 8 trybun widokowych wraz z zejściami nad brzeg Nowej Motławy. Miejsca te służyć będą np. obserwacji sportów wodnych albo wypoczynkowi. Patrząc z lotu ptaka na przecinającą wodę ulicę Toruńską, 5 trybun zlokalizowanych jest po stronie ul. Kamienna Grobla, a 3 po stronie ul. Dobrej. Będzie to nowoczesny, bardzo atrakcyjny teren rekreacyjny, który pozwoli wygodnie i komfortowo spędzać czas nad wodą. Korzystać z tych miejsc będą przede wszystkim okoliczni mieszkańcy, ale zapewne także wypoczywający w Gdańsku turyści.

Remont trybun widokowych nad Nową Motławą

W zakres prac, które zostaną wykonane w ramach inwestycji wchodzi m.in.: skucie uszkodzonych warstw betonu na podestach, rozebranie schodów, wykonanie nowej płyty żelbetowej na podestach oraz wykonanie nowych schodów i stopni, demontaż i wykonanie nowych żelbetowych murków oporowych ograniczających każdą z trybun czy remont istniejącej balustrady. Ponadto wykonana zostanie nowa mała architektura w postaci ławek i siedzisk.

Na każdej z trybun wybudowany zostanie podest widokowy, który umożliwi korzystanie z tych miejsc także osobom z niepełnosprawnościami i ograniczeniami ruchowymi oraz rodzicom małych dzieci poruszających się z wózkami. Pojawi się tam także wysoka zieleń. Zaplanowano po jednym drzewniku/kwietniku – w dużych otworach wykonanych w betonie nawierzchniowym nowo nasadzone drzewa będą mogły wzrastać mając dostęp do naturalnego w tych miejscach gruntu.

W przyszłości remont ścieżki rowerowej i park linearny

Na tym nie koniec zmian w tej części Gdańska. Jest to pierwszy etap robót obejmujących rewitalizację terenów wzdłuż Nowej Motławy. W kolejnych etapach wykonywany będzie remont ciągu pieszo-rowerowego na koronie wału, wzdłuż ul. Kamienna Grobla oraz jego przedłużenie po drugiej stronie ulicy Toruńskiej, wzdłuż ulicy Dobrej. Na tych odcinkach ciągu powstanie również aleja drzew, tzw. park linearny zawierający m.in. wysoką zieleń. Łącznie zostanie tam posadzonych ponad 50 nowych drzew, będzie też wiele nowych nasadzeń niskiej zieleni i pojawią się łąki kwietne. Zorganizowane zostaną tam również wysepki rekreacyjne z ławkami i stojakami na rowery, które będą otoczone zielenią i skierowane na wodę.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto