MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ranking najlepszych liceów w Gdańsku. Miejsce lidera pozostaje bez zmian

Michał Karcz
Michał Karcz
Najlepsze szkoły licealne w Gdańsku według waszaedukacja.pl
Najlepsze szkoły licealne w Gdańsku według waszaedukacja.pl Jakub Steinborn
Portal internetowy waszaedukacja.pl co roku prowadzi badania odnośnie jakości kształcenia w gdańskich liceach. Od 2017 roku badania są przestawiane w formie rankingu. Właśnie przedstawiono kolejny z nich, z którego możemy się dowiedzieć, jakie liceum jest najlepsze w Gdańsku. Nie ma większych zaskoczeń.

W Gdańsku licea toczą zacięty bój o to, która szkoła będzie wiodła prym najlepszej placówki w mieście. Od 2017 roku portal waszaedukacja.pl prowadzi ranking najlepszych szkół w Polsce. W plebiscycie uwzględniane są podstawówki, technika oraz licea.

Najlepsze licea w Gdańsku 2023

Najlepszym liceum według rankingu w roku 2023 jest V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, które zgromadziło 84,44 punktów. Drugie i trzecie miejsce zajęły szkoły z Warszawy. XXVII Liceum im. Tadeusza Czackiego otrzymało 83.91 punktów a XIV Liceum im. Stanisława Staszica 83,84 punktów. W pierwszej 10 Trójmiasto reprezentuje III Liceum Marynarki Wojennej RP z Gdyni, które zdobyło 82.53 punktów.

Najwyżej notowane gdański "ogólniak" to V Liceum im. Stefana Żeromskiego z wynikiem 78.35. To dało placówce 17 miejsce w skali Polski. Kolejnym najwyżej punktowaną szkołą zostały Gdańskie Szkoły Autonomiczne Liceum, które zgromadziło 70.93. Podium najlepszych gdańskich liceów zamyka popularna "Topolówka". III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte ma na swoim koncie 70.04, co daje jej 49 miejsce w Polsce.

Ranking najlepszych liceów w Gdańsku

Punktacja jest prowadzona na podstawie trzech kryteriów. Na jakość szkół i ich miejsce w rankingu wpływa wynik matur na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Kolejnym czynnikiem są wyniki uczniów, jakie osiągnęli na konkursach i olimpiadach. Ostatnim czynnikiem jest wskaźnik edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2022 - wyniki sprzed dostania się do szkoły i z egzaminu na koniec kolejnego szczebla edukacji.

Ranking najlepszych liceów w Gdańsku. Miejsce lidera pozostaje bez zmian
waszaedukacja.pl

Z opublikowanego rankingu wynika, że na podium najlepszych liceów w Gdańsku nie nastąpiła żadna zmiana. Ostatnim razem inaczej układały się trzy pierwsze miejsca w 2020 roku, gdy na drugiej pozycji znalazła się Topolówka a na trzecim II Liceum im. dr. Władysława Pniewskiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pierwszy trening polskich piłkarzy pod okiem 2500 kibiców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ranking najlepszych liceów w Gdańsku. Miejsce lidera pozostaje bez zmian - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto