GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

(stan)
W meczu ekstraklasy piłki nożnej Lechia Gdańsk przegrała w Bełchatowie z GKS 0:1 (0:0). Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył bardzo ładnym strzałem Janusz Gol w 72 minucie spotkania.

Lechia nie zasłużyła na porażkę w tym meczu. To gdańszczanie byli lepsi, prowadzili grę, oddali znaczenie więcej strzałów, ale grali nieskutecznie. Biało-zielonym zabrakło też szczęścia, bowiem dwie minuty po stracie gola, Paweł Buzała był ewidentnie faulowany w polu karnym. Sędzia kazał grać dalej.
- To był faul. Należał nam się karny. Nie przegraliśmy jednak przez ten rzut karny. ja sam miałem kilka sytuacji, ale tym razem zabrakło mi farta. Z przebiegu gry, to nam należały się trzy punkty - powiedział po meczu Buzała.

RELACJA MINUTA PO MINUCIE

Lechia: Kapsa - Deleu, Bąk, Wołąkiewicz, Andriuskevicius - Nowak (80 Sazankow), Surma, Traore - Lukjanovs, Buzała (83 Dawidowski), Wiśniewski (67 Bajić).