Kamil Kusier
Hattrick Izabeli Pawłowskiej i wysoka wygrana AZS-u UG Gdańsk na inaugurację sezonu Ekstraligi Kobiet w futsalu Karolina Misztal
Od zwycięstwa rozpoczęły nowy sezon Ekstraligi Kobiet w futsalu piłkarski AZS-u UG Gdańsk. Podopieczne Tomasza Aftańskiego po świetnym meczu pokonały w derbach Pomorza Pogoń Tczew 7:2 (4:1) w meczu 1. kolejki.

Derby Pomorza dla piłkarek AZS-u UG Gdańsk na inaugurację sezonu Ekstraligi Kobiet w futsalu

W mecz doskonale weszły piłkarki z Gdańska. Już na początku 2 minuty meczu piłkę pod własną bramką odebrała Izabela Pawłowska, która chwilę później wykorzystała dobre podanie od Natalii Urbanowicz i było 1:0 dla zespołu z Uniwersytetu Gdańskiego. 10 minut później również Izabela Pawłowska podwyższyła wynik spotkania na 2:0, strzelając praktycznie z tego samego miejsca, co przy pierwszym trafieniu.

5 minut później zawodniczki Tomasza Aftańskiego mogły się cieszyć z trzeciego gola. Paula Zawistowska odegrała do Iwony Wudarczyk, a ta wykorzystując błąd w ustawieniu Adriany Banaszkiewicz, skierowała piłkę do siatki tuż przy bliższym słupku.

Choć piłkarki z Tczewa starały się zagrozić bramce Weroniki Wieżynis, to widać było na parkiecie, że zespół Pogoni jest beniaminkiem rozgrywek. To, co nie udawało się przez pierwsze kilkanaście minut, udało się w 18 minucie meczu. Zamieszanie pod bramką AZS-u i Kamila Wołejszo trafiła na 3:1.

Nie minęła minuta, a gdańszczanki prowadziły już 4:1. Świetne prostopadłe podanie spod własnej bramki posłała Izabela Pawłowska. Do piłki doszła Monika Jaskółka, ograła Joannę Jeleń i bez większych problemów ustaliła wynik pierwszej połowy meczu.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego akcentu piłkarek AZS-u UG Gdańsk. Znowu w roli głównej wystąpiła Izabela Pawłowska. Kapitan gdańskiej drużyny zdecydowała się na strzał z dystanu i to był dobry wybór, piłka znalazła się w 22 minucie meczu w siatce.

28 minuta i kolejny gol dla drużyny z Uniwersytetu Gdańskiego. Piłkę po akcji Pogoni Tczew przejęła bramkarka Weronika Wieżynis, zauważyła, że między słupkami nie ma Adriany Banaszkiewicz i precyzyjnym strzałem przez całą halę podwyższyła wynik spotkania na 6:1. Minutę później Monika Jaskółka strzeliła swoją drugą, a dla zespołu AZS-u 7 bramkę, podcinając piłkę nad wychodzącą i próbującą interweniować bramkarką Pogoni.

W 35 minucie meczu padł ostatni gol. Błąd Karoliny Pawlikowskiej wykorzystała Roksana Polańska, która najpierw odebrała futbolówkę, a następnie skierowała piłkę do siatki.

Zawodniczki AZS UG Gdańsk pokonały Pogoń Dekpol Tczew 7:2 (4:1) i w mocnym stylu rozpoczęły sezon Ekstraligi Kobiet w futsalu. Niekwestionowaną bohaterką meczu została Izabela Pawłowska. Kapitan gdańskiej drużyny nie tylko zdobyła 3 gole, ale również asystowała przy pierwszym trafieniu Moniki Jaskółki.

Po piłkarkach trenera Mateusza Sroki było widać, że to dla nich pierwsze starcie z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce, ale tylko na hali. Zawodniczki z Tczewa grają na co dzień również w najwyższej klasie rozgrywkowej w piłce nożnej na trawie.

- Mecz inauguracyjny rozegrany w Ergo Arenie przed własną publicznością zakończył się dla nas sukcesem - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim" Izabela Pawłowska. - Już na początku spotkania pokazałyśmy swoją bardzo dobrą formę, strzelając bramkę w 1 minucie [1:01 red.]. Jestem zadowolona z mojej drużyny, gdyż każda zawodniczka pokazała się z jak najlepszej strony, dzięki czemu mecz kończy się wynikiem 7:2, a 3 punkty zostają w Gdańsku. Za tydzień naszym rywalem jest AZS UAM Poznań, już nie możemy się doczekać i liczymy na równie emocjonujące spotkanie.

Zawodniczkę AZS-u UG Gdańsk zapytaliśmy również o odczucia po zdobyciu hattricka w meczu inaugurującym sezon.

- Bardzo się cieszę, że miałam swój udział przy zdobytych golach [Izabela Pawłowska zaliczyła również asystę red.] - mówi kapitan gdańskiej drużyny. - Najbardziej cieszy mnie jednak okazałe zwycięstwo. Solidnie przepracowany okres przygotowawczy na pewno pomógł. Przed nami jeszcze dużo pracy, ale liga jest bardzo wyrównana, dlatego 3 punkty zdobyte na inaugurację sezonu na pewno nas bardzo cieszą.

AZS UG Gdańsk 7:2 (4:1) Pogoń Dekpol Tczew

Bramki: Pawłowska (2, 11, 22), Wudarczyk (15), Jaskólska (19, 31), Wieżynis (28) - Wołejszo (18), Polańska (35)

Pogoń: Banaszkiewicz - Kwiatkowska, Sitarz, Rembalska, Okoniewska. Ponadto: Niemaszyk, Jeleń, Wołejszo, Murawska, Plańska, Pohribik, Osowska.

AZS UG: Wieżynis - Urbanowicz, Pawłowska, Jaskółka, Stasiulewicz. Ponadto: Ciesielska, Harkot, Pawlikowska, Wudarczyk, Podgórny, Słowy, Tarnowska, Salwa, Zawistowska.

Zobacz derby Pomorza w obiektywie. AZS UG Gdańsk 7:2 (4:1) Pogoń Dekpol Tczew