"Jak feniks z popiołów", czyli zwycięstwo Lotosu Trefla Gdańsk 3:2

Tym razem Trefl Gdańsk zmierzył się z zespołem Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski. Starcie drużyn będących na szczycie tabeli zakończyło się szczęśliwie dla siatkarzy Lotosu Trefla Gdańsk 3:2 jest to jedenasta wygrana z rzędu pomorskich siatkarzy.

Początek meczu należał do drużyny gości. Dość gładko wygrali oni pierwszy set, pomimo początkowego prowadzenia Trefla. Kilka błędów po stronie gdańszczan oraz świetne ataki Gorzowian dały tym drugim pierwsze "oczko" (25:21).

Drugi set był początkowo zdecydowanie bardziej zacięty, obie drużyny zdobywały niemal na zmianę punkt po punkcie. W końcu jednak drużyna z Gorzowa zdobyła 2-punktową przewagę, utrzymując ją, a ostatecznie nawet powiększając, co pozwoliło im zakończyć wygraną również drugiego seta.

Trzeci set okazał się wielkim przebudzeniem zespołu z Gdańska. Mimo początkowych błędów i nawet 4-punktowej straty (0:4, 1:5), nadrobili oni punkty doprowadzając do remisu 7:7. To była ich szczęśliwa siódemka, bo zaraz po niej wyszli na prowadzenie utrzymując ten stan do końca tej partii ogrywając gorzowian 25:21.

Czwarta część meczu to czyste emocje. Początkowa wymiana punktów między zespołami zakończyła się wyjściem na prowadzenie gości (2:5), którzy odskakiwali coraz bardziej (8:12). Gospodarze natomiast na zmianę zbliżali się i oddalali od przeciwników, tracąc do nich nawet 6 piłek (10:16). Gdy wydawać się mogło, że wynik jest przesądzony, gdańszczanie zdobyli kilka punktów z rzędu. Dzięki świetnym zagrywkom i atakom gdańska drużyna doprowadziła rzutem na taśmę najpierw do upragnionego remisu (24:24), a chwilę później do wygranej (27:25) i tie-break'a!

W tym fragmencie meczu również nie brakowało wrażeń. Początek tej części spotkania był w miarę wyrównany, z małą przewagą po stronie gospodarzy, którzy mimo chwilowego remisu (5:5, 6:6), przy zmianie stron prowadzili już 8:6. Dodatkowo doszły do tego emocje przy wymianie zdań pomiędzy trenerami obu drużyn w związku z decyzjami sędziowskimi. Jednak siatkarze grali dalej. Gdański zespół do końca nie oddał swojego prowadzenia wygrywając tie-break 15:13 i cały mecz 3:2, potwierdzając słowa znanego siatkarskiego powiedzenia, że kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3.

Po 19. kolejce Lotos Trefl Gdańsk pozostaje na szczycie I-ligowej tabeli (38 pkt), zaraz za nimi Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. (36 pkt) oraz MUKS Joker Rodło Piła (34 pkt.).

Kolejny mecz Gdańszczanie rozegrają 5 lutego na wyjeździe. Zmierzą się z siatkarzami BBTS Bielsko-Biała, będącym obecnie na pozycji 8.

Lotos Trefl Gdańsk 3:2 GTPS Gorzów Wlkp.

(20:25, 19:25, 25:21, 27:25, 15:13)

Lotos Trefl Gdańsk: Jorge Luis Hernandez Larreinaga, Michał Kaczmarek, Thomas Edgar, Andrzej Skórski, Waldemar Świrydowicz, Patryk Szczurek, Michał Żurek (libero) oraz Daniel Wilk, Stanisław Wawrzyńczyk, Artur Ratajczak

GTPS Gorzów Wlkp.: Paweł Maciejewicz, Konrad Woroniecki, Krzysztof Grzesiowski, Paweł Kupisz, Michał Stępień, Maciej Kordysz, Krystian Pachliński (libero) oraz Bartosz Mischke, Adrian Hunek

7 nadziei Trójmiasta - zagłosuj na najlepszą kandydaturę!