MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tu jest najbiedniej w regionie! Gminy wiejskie na Pomorzu - gdzie przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
W tych pomorskich gminach przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca! >>
W tych pomorskich gminach przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca! >>Pixabay
Oto lista 10 najbiedniejszych gmin w województwie pomorskim! Ubiegłego lata na stronie internetowej czasopisma "Wspólnota" pojawił się raport dotyczący zamożności samorządów w 2019 roku. W zestawieniu przedstawiono dochody przypadające na jednego mieszkańca w określonym regionie, także na Pomorzu. Kwotę uzyskano dzieląc dochody wpływające do budżetu gminy przez liczbę mieszkańców. W oparciu o dane pochodzące z Rankingu Zamożności stworzyliśmy listę 10 najuboższych gmin w przeliczeniu na jednego mieszkańca na Pomorzu. Które pomorskie regiony znalazły się w pierwszej dziesiątce najbiedniejszych gmin wiejskich? Odpowiadamy.

Raport Zamożności 2019. Jak wygląda finansowa sytuacja samorządów?

Po raz kolejny w historii samorządowe czasopismo "Wspólnota"opublikowało raport zamożności samorządów. Ostatnie zestawienie ukazało się latem 2020 roku. To właśnie w nim zawarto spis i analizę majętności polskich samorządów w 2019 roku.

Co ciekawe, metoda obliczania wskaźnika bogactwa nie uległa zmianom się od lat. Podstawą do jego wyliczania są dochody danego samorządu dzielone przez liczbę mieszkańców. Pominięte zostały wpływy z dotacji celowych. Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych dotacje mają chwilowy, ale silny wpływ na wielkość dochodów. Wpływ wielkiej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd bardzo wysoko w rankingu.

Oto najbiedniejsze gminy wiejskie w województwie pomorskim!

W oparciu o dane zaczerpnięte z raportu "Wspólnoty" przygotowaliśmy zestawienie, w którym przedstawimy pomorskie gminy wiejskie, w których przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca. W tych częściach województwa możliwości finansowe i organizacyjne samorządu są ograniczone!

Jesteście ciekawi, które gminy znalazły się wśród najbiedniejszych regionów na Pomorzu? Sprawdźcie naszą galerię!

Najuboższe regiony na Pomorzu. Gdzie przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca?

Biorąc pod uwagę pomorskie miasta, najniższe dochody przypadające na mieszkańca - 2 779,96 zł - odnotowano w Sztumie. Z kolei powiatem, w którym na jedną osobę przypada najmniej pieniędzy jest powiat gdański z kwotą 651,10 zł.

Cały raport dostępny jest tutaj.

Myślicie, że w raporcie dotyczącym zamożności polskich samorządów, który pojawi się latem 2021 roku zajdą duże zmiany względem poprzedniej edycji? Na Wasze opinie czekamy w komentarzach!

ZOBACZ TAKŻE: Najbiedniejsze miasta w województwie pomorskim. Gdzie przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca? Ranking Zamożności

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Tu jest najbiedniej w regionie! Gminy wiejskie na Pomorzu - gdzie przypada najmniej pieniędzy na mieszkańca? - Dziennik Bałtycki

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto