Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjny rozkład jazdy w Gdańsku. Więcej kursów tramwajów na plaże. Wraca weekendowa nocna linia N0

oprac. mk
W Gdańsku w wakacje 2014 r. niektóre  tramwaje i autobusy będą jeździły wg. zmienionego rozkładu
W Gdańsku w wakacje 2014 r. niektóre tramwaje i autobusy będą jeździły wg. zmienionego rozkładu Archiwum PP
Astronomiczne lato rozpoczęte, lada dzień wakacje. To oznacza więcej kursów tramwajów jadących w kierunku gdańskich plaż. Z dniem 28.06.2014 (sobota) wprowadzona zostanie nowa oferta przewozowa obowiązująca w okresie sezonu letniego.

Wakacyjne rozkłady jazdy na wybranych liniach w Gdańsku:

Z uwagi na zakończenie roku szkolnego, w dni powszednie, na linii tramwajowej 2 oraz na liniach autobusowych 126, 154, 174, 178 i 295 będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w okresie ferii i wakacji. Również z powodu braku zajęć dydaktycznych nie będą funkcjonować linie autobusowe 574 i 578.

Na wszystkich pozostałych liniach tramwajowych i autobusowych będą obowiązywać powszednie rozkłady jazdy.

Zmiana rozkładu rejsów tramwajów wodnych:

Zmianie ulegną rozkłady rejsów tramwajów wodnych na liniach: F5 (Żabi Kruk – Westerplatte – Latarnia Morska) oraz F6 (Targ Rybny - Narodowe Centrum Żeglarstwa). Na linii F5 uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek „Latarnia Morska” (Nabrzeże Kpt. Ziółkowskiego w Nowym Porcie).

Ponadto, w soboty, niedziele i święta nadal będzie funkcjonować dodatkowy przyspieszony rejs wieczorny linii F5, wykonywany z przystanku „Żabi Kruk” do Westerplatte z pominięciem przystanków „Wiosny Ludów", „Twierdza Wisłoujście" i „Latarnia Morska".

Wszystkie niezbędne informacje nt. tramwajów wodnych, w tym rozkłady rejsów, znajdują się w zakładce „Tramwaj wodny” na stronie internetowej www.ztm.gda.pl

Do Stogów tylko komunikacją zastępczą. CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Do Stogów tylko komunikacją zastępczą

Również w dniu 28.06.2014 (sobota) rozpocznie się długo oczekiwany remont torowiska na Przeróbce. Dlatego w sezonie letnim 2014 nie pojadą żadne tramwaje w kierunku plaży na Stogach.

Dojazd na plażę na Stogach zapewnią autobusy zastępczej linii T8, funkcjonującej na trasie z Akademii Muzycznej przez Przeróbkę do Stogów Plaży. Jednak z racji prognozowanych utrudnień w trakcie realizacji remontu torowiska i wstrzymanego ruchu tramwajowego w kierunku Stogów zalecamy korzystać z linii tramwajowych w kierunku plaż w Brzeźnie i Jelitkowie.

Nowa linia tramwajowa 63 do Brzeźna Plaży

We wszystkie soboty, niedziele i święta funkcjonować będzie nowa sezonowa linia tramwajowa 63. Tramwaje linii 63 pojadą w godzinach ramowych 09:00-19:00 i wg taryfy zwykłej z Łostowic Świętokrzyskiej przez Dworzec Główny - Operę – al. Hallera do Brzeźna Plaży (tj. do pętli na końcu al. Hallera) z częstotliwością nawet co 10 minut.

Dojazd do plaży w Brzeźnie linią 63 będzie stanowił ciekawą ofertę przewozową przede wszystkim dla mieszkańców dzielnic południowych, którzy z racji remontu torowiska tramwajowego na Przeróbce będą mieć utrudniony dojazd na Stogi.

Dojazd do plaży w Jelitkowie we wszystkie dni tygodnia już teraz zapewniają linie tramwajowe 6 i 8. Do Jelitkowa można dojechać również autobusami linii 117, 143, 227 oraz linią nocną N4.

Nocna linia tramwajowa N0. CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Nocna linia tramwajowa N0

Od nocy z 28/29.06.2014 (noc z soboty na niedzielę) do nocy 30/31.08.2014 włącznie będzie funkcjonować nocna linia tramwajowa N0 na trasie Łostowice Świętokrzyska – Chełm – Brama Wyżynna – Opera – Zaspa – Oliwa – Wrzeszcz – Opera – Dworzec Główny – Brama Wyżynna – Chełm – Łostowice Świętokrzyska.

Linia ta będzie funkcjonować jedynie w noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę z częstotliwością co 30 minut i wg taryfy nocnej.

W okresie tegorocznego Jarmarku Św. Dominika (26/27.07. do 16/17.08. włącznie) linia będzie funkcjonować w każdą noc.

Więcej kursów 212 w kierunku Wyspy Sobieszewskiej oraz linia 606 do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte. CZYTAJ NA KOLEJNEJ STRONIE

Więcej kursów linii 212 w kierunku Wyspy Sobieszewskiej

We wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie sezonu letniego będzie funkcjonować przyspieszona linia autobusowa 212 z Dworca Głównego przez Sobieszewo do Przegaliny (dotychczas linia ta funkcjonowała wyłącznie w dni powszednie). Autobusy tej linii pojadą w godzinach ramowych 09:00-16:30 z częstotliwością co 40 minut.

Linią 606 do Twierdzy Wisłoujście i na Westerplatte

Już tradycyjnie w sezonie letnim zostanie uruchomiona przyspieszona linia autobusowa 606 z Dworca Głównego w kierunku Westerplatte. Linia ta będzie funkcjonować w dni wolne od pracy (tj. soboty, niedziele i święta) z częstotliwością co około 40 minut według taryfy zwykłej.

Na tej linii będą obowiązywać jedynie przystanki „Dworzec Główny”, „Brama Wyżynna”, „Twierdza Wisłoujście (n/ż)”, „Przystań Żeglugi” i „Westerplatte”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto