MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmień swoje drogowe miasto: Na ulicy Łopianowej ma być lepiej

Maciej Czarniak
Maciej Czarniak
ZDiZ w Gdyni udzielił nam kolejnej odpowiedzi na zgłoszenie naszego czytelnika. Tym razem wyjaśniamy sprawę ulicy Łopianowej, która "nigdy jeszcze nie zaznała asfaltu".

Tak jak poprzednio, autorem zgłoszenia jest Lesiu Dzierżak. W swoim zgłoszeniu prosił o zajęcie się sprawąulicy Łopianowej.

- Ulica Łopianowa na gdyńskiej Dąbrowie jest jedną z tych ulic w Trójmieście, która jeszcze nigdy nie widziała asfaltu - pisał na swoim blogu Lesiu. Opis może i niezbyt obszerny, ale zawarte w zgłoszeniu zdjęcia mówiły same za siebie.

Pierwsza odpowiedź w sprawie Łopianowej którą otrzymaliśmy brzmiała następująco:
- Budowa ulicy Łopianowej wymaga uruchomienia pełnego procesu inwestycyjnego, łącznie z wykonaniem dokumentacji projektowo - wykonawczej obejmującej także uzbrojenie ulicy. W związku z powyższym Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni przesyła zgłoszenie mieszkańca przekazane za pośrednictwem portalu Moje Miasto Trójmiasto do Wydziału Inwestycji celem rozważenia możliwości ujęcia na liście potrzeb w zakresie budowy dróg i udzielenia odpowiedzi zgodnie z kompetencjami - odpowiadał Maciej Karmoliński, zastępca Dyrektora ZDiZ.

Na szczęście Wydział Inwestycji swoją odpowiedź udzielił bardzo szybko.
- Informujemy, że budowa ulicy Łopianowej znajduje się na liście potrzeb inwestycyjnych, których realizacja zostanie podjęta w miarę możliwości budżetu miasta. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 29.09.2010 r. w latach 2011 - 2014 istotną rolę przy ustalaniu priorytetów w działaniach inwestycyjnych Miasta odgrywać będą Rady Dzielnic. Ponadto wyjaśniamy, że zgodnie z informacjami przekazanymi przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gdyni, w roku bieżącym zostanie opracowana koncepcja odprowadzenia ścieków z nieruchomości położonych przy ul. Łopianowej do zbiorczego systemu kanalizacyjnego - wyjaśnia Alina Czapka z Wydziału Inwestycji.

Niestety ani ZDiZ, ani Wydział Inwestycji nie chce obiecywać żadnych konkretnych terminów prac przy ulicy Łopianowej. Dlatego jej mieszkańcom nie pozostaje nic innego jak naciskać na przyszłą Radę Dzielnicy, aby walczyła ona o tę sprawę. Dobrą i niespodziewaną informacją jest natomiast temat kanalizacji na Łopianowej, mimo że Lesiu w zgłoszeniu nic o niej nie wspominał. Teraz pozostaje tylko czekać zarówno na asfalt jak i na kanalizację.

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zmień swoje drogowe miasto: Na ulicy Łopianowej ma być lepiej - Gdańsk Nasze Miasto

Wróć na gdansk.naszemiasto.pl Nasze Miasto