Ekstraklasa: Klęska Arki w Łodzi

Patryk Szczerba
Piłkarze Arki Gdynia przegrali kolejny mecz. Tym razem zbyt silny okazał się Łódzki Klub Sportowy, który pokonał gdyńską ekipę aż 3:0. To szósta z rzędu porażka Arkowców w Ekstraklasie.

Zapowiadane i oczekiwane bardziej ofensywne ustawienie okazało się jedynie pobożnym życzeniem kibiców. W ataku gdyńskiej drużyny pojawił się tylko Zbigniew Zakrzewski. Ustawienie z jednym napastnikiem nie mogło przynieść spodziewanych korzyści.

Bez celnego strzału

Piłkarze Arki, mimo że wcześniej występowali w takim ustawieniu poruszali się na boisku nieporadnie, niemrawo, nie oddając na bramkę ani jednego celnego strzału. Tymczasem ŁKS spokojnie czekał na swoje okazje. Piłkarze z Łodzi widząc bojaźliwe ustawienie Arkowców i nastawienie defensywne rozpoczęli ataki.

Już w 17. minucie zakotłowało się pod bramką gdynian. Vahan Gevorgyan wpadł w pole karne gdynian, mijając wcześniej czterech zawodników Arki, jednak przegrał pojedynek z Norbertem Witkowskim. Spustoszenie swoimi rajdami po skrzydłach w szeregach żółto-niebieskich siał przede wszystkim Jakub Biskup. Jego dośrodkowania były groźnie i niebezpieczne.

Trójmiejska Ekstraklasa: wszystko o Lechii Gdańsk i Arce Gdynia

Po jednym z dograń niezwykle precyzyjnym uderzeniem tuż zza pola karnego popisał się Marcin Smoliński i było 1:0. Trener Michniewicz w przerwie zareagował, zmieniając ustawienie i wprowadzając nowych zawodników, jednak Arka grała jeszcze gorzej.

Piękna katastrofa

Losy meczu mieli odwrócić powracający do zdrowia Marcin Pietroń oraz Marcin Wachowicz. Tymczasem zanim obydwaj zaaklimatyzowali się na boisku, było już 3:0 dla łodzian. Strzałem z dystansu Witkowskiego pokonał Vahan Geworyan, który choć dośrodkowywał, a Rafał Kujawa nie trafił w piłkę, ta i tak trafiła do bramki gdynian.

Później gdynian dobił Piotr Świerczewski, który w 54. minucie w podbramkowym zamieszaniu zachował zimną krew i silnym strzałem umieścił piłkę w siatce. - Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, byliśmy drużyną lepszą, walczyliśmy o każdą piłkę - wyjaśniał Grzegorz Wesołowski, opiekun drużyny ŁKS.

- Widziałem sportową złość w moich zawodnikach. Zrobiłem zmiany, ale po pięciu minutach było już 3:0 i z drużyny zeszło powietrze - mówił po meczu Czesław Michniewicz.

W Arce na pochwały zasłużył Bartosz Ława. Często dryblował, dośrodkowywał i to on był główną bronią napędową żółto-niebieskich. Jednak to nie on miał szansę dać gdynianom choć cień nadziei. W 67. minucie Pietroń "znalazł" podaniem Marcina Wachowicza, jednak ten nie trafił do bramki. To było wszystko, na co było stać tego dnia Arkowców.

Dymisja niewykluczona

- Porozmawiam z prezesem na temat przyszłości, bo nie chcę być dla Arki przeszkodą. Jeśli prezes uzna, że nie gwarantuję utrzymania w ekstraklasie, to uszanuję tą decyzję. Mogę odejść w każdej chwili - powiedział na konferencji prasowej Michniewicz.

Fakty są druzgocące dla Michniewicza. Arka nie wygrała od sześciu spotkań, nie strzeliła bramki już w piątym. Fatalnego wrażenia nie zaciera nawet dobra gra w Pucharze Ekstraklasy. Kolejny mecz w Ekstraklasie Arka rozegra 19 kwietnia z Wisłą Kraków.

Wcześniej, bo już we wtorek gdynianie będą gościli we Wrocławiu podczas meczu półfinałowego Pucharu Ekstraklasy. Czy z Czesławem Michniewiczem na ławce trenerskiej?

ŁKS Łódź 3:0 Arka Gdynia

Bramki: Smoliński (38'), Geworgian (47'), Świerczewski (54')