KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4

Energa Stoczniowiec miał w czwartek grać w Krynicy z KTH w meczu grupy B Polskiej Ligi Hokeja, ale to spotkanie ostatecznie zostało rozegrane wczoraj. I doszło do dużej niespodzianki, bo gdańszczanie przegrali z ostatnim w tabeli KTH 4:5. To pierwsza porażka w tym sezonie naszych hokeistów z zespołem z Krynicy. A gospodarze odnieśli dopiero drugie zwycięstwo w regulaminowym czasie w grupie B.

Jeszcze nie tak dawno KTH przyjechał na dwa mecze do Gdańska i wyjechał z bagażem czternastu goli. Teraz Stoczniowiec chyba trochę zlekceważył rywala, a może po prostu odczuwał trudy wtorkowego spotkania w Sanoku.

Stoczniowiec zaczął dobrze to spotkanie, a po golu Artura Kosteckiego objął prowadzenie. Odpowiedź gospodarzy była jednak natychmiastowa i jeszcze w tej tercji zespół KTH strzelił dwa gole, które dały mu prowadzenie.

Decydująca okazała się trzecia tercja. Wtedy to zespół z Krynicy uzyskał przewagę dwóch goli i już nie oddał zwycięstwa w tym meczu.

KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Bramki: 0:1 Kostecki - B. Wróbel - Skutchan (07.31, w przewadze), 1:1 Zabawa - Chabior (11.15), 2:1 Zabawa - Chabior (18.40), 2:2 B. Wróbel (21.00), 3:2 Valusiak - M. Dubel (38.10), 4:2 Kramny - M. Dubel - Valusiak (42.43, w podwójnej przewadze), 4:3 Jankowski - Furo (49.51, w przewadze), 5:3 Horowski - Valusiak - M. Dubel (57.35), 5:4 Vitek - Furo - Skrzypkowski (58.50).
KTH Krynica: Kachniarz - Kramny, Kruczek; Scibran, Pach; Tyczyński, Piksa oraz Dudzik, Myjak - Horny, M. Dubel, Valusiak; Horowski, Chabior, Zabawa; D. Dubel, T. Bulanda, D. Bulanda oraz Domek.
Energa Stoczniowiec: Odrobny - Mateusz Rompkowski, Kostecki; B. Wróbel, Benasiewicz; Skrzypkowski, Maciejewski oraz Maj - Steber, Rzeszutko, Skutchan; Furo, Ziółkowski, Jankowski; Maciej Rompkowski, M. Wróbel, Chmielewski; Strużyk, Vitek, Wróblewski.