Polska - Chorwacja 5:6 w mistrzostwach hokeja Dywizji I U20

Fatalnie zakończyły się dla reprezentacji Polski mistrzostwa świata Dywizji I do lat 20 w hokeju na lodzie, które rozgrywane były w gdańskiej hali "Olivia". Biało-czerwoni kompromitująco przegrali z Chorwacją 5:6 i spadli do Dywizji II. Polacy grali chaotycznie, bez składu i do tego zbyt indywidualnie. Pogromcy naszego zespołu w kraju mają zaledwie 45 młodzieżowych hokeistów! Awans do światowej elity wywalczyła Norwegia.

Chorwaci od początku turnieju, z wyjątkiem meczu z Włochami, ponosili same druzgocące porażki. To wskazywało na to, że biało-czerwoni nie powinni mieć problemów z wygraniem tego spotkania. Nic bardziej mylnego, bo rywale postawili trudne warunki gry. Polacy grali słabo, a w liczebnej przewadze mieli problemy z zamknięciem Chorwatów w tercji obronnej.
Podopiecznym Mieczysława Nahunki wystarczało doprowadzić do dogrywki, aby się utrzymać. I przez dwie tercje wynik był dobry, choć gra zespołu kiepska. Widzieli to Chorwaci, którzy szybko strzeli trzy gole. Kontaktowa bramka Arona Chmielewskiego na sześć sekund przed końcem meczu nic nie mogła zmienić.

Polska - Chorwacja 5:6 (3:2, 1:1, 1:3)
Bramki: 0:1 Kanaet - Blagus - Redunlić (2.55, w przewadze), 1:1 Witecki - Bychawski (10.41), 2:1 Chmielewski - Witecki (13.46), 2:2 Trstenjak - Lovrencić (18.15), 3:2 Bychawski - Rompkowski (19.09), 3:3 Blagus - Kanaet - Redunlić (23.08), 4:3 Kmiecik - Kapica - Kantor (38.45), 4:4 Blagus - Redunlić - Kanaet (43.37), 4:5 Redunlić - Kanaet - Blagus (49.07, w przewadze), 4:6 Trstenjak (57.45), 5:6 Chmielewski - Kapica (59.54, w przewadze).
Polska: Nowak - Maciejewski, Bychawski; Wróbel, Kantor; Pociecha, Wanacki - Kmiecik, Bryniczka, Kapica; Chmielewski, Witecki, Galant; Stępień, Winiarski, Marzec; Naupauer, Rompkowski, Kogut.